ایرنا/ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از برنامه‌های این شرکت برای آزادسازی زمین‌های راکد و بلا استفاده در شهرک‌های صنعتی استان خبر داد.

محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل یکی از برنامه‌های مهم این شرکت درباره قراردادهای رها شده و بلااستفاده در شهرک‌های صنعتی را برگزاری جلسات هیات حل اختلاف و داوری ذکر کرد و افزود: هدف از تشکیل این جلسات آزادسازی اراضی راکد در شهرک های صنعتی و حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی است.
وی ادامه داد: جلسات هیات حل اختلاف و داوری با حضور نمایندگان واحدهای صنعتی برگزار و در این جلسات ضمن حمایت از طرح‌های قابل اجرا، اقدامات قانونی نسبت به تعیین تکلیف طرح‌های صنعتی راکد و نیمه فعال انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل اظهار داشت: بر اساس مقررات قانونی و قرارداد منعقده فی مابین موظف به احیا و فعال نمودن زمین‌های رها شده در شهرک‌های صنعتی استان هستیم که پس از سپری شدن مراحل فسخ قرارداد از طرق قانونی و برای جلوگیری از ایجاد رانت در شهرک‌های صنعتی این موضوع به طور جدی در دستور کار شرکت قرار دارد.
اهلی یکی دیگر از اقدامات شرکت شهرک‌های صنعتی را جلوگیری از ایجاد رانت و دلال بازی در شهرک‌های صنعتی و جلوگیری از تغییر نام قرارداد تا زمان اخذ پروانه بهره‌برداری عنوان کرد و افزود: با اجرای این دستورالعمل انتقال واحد صنعتی به خریدار جدید منوط به اخذ پروانه بهره‌برداری خواهد بود که این امر تا حدودی سفته‌بازی در شهرک‌های صنعتی را کاهش می دهد.
وی به خریدارانی که مبادرت به خرید واحد صنعتی به صورت قولنامه ای و یا وکالتی می‌نمایند توصیه کرد تا قبل از هرگونه خرید نسبت به استعلام از شرکت شهرک‌های صنعتی در خصوص میزان بدهی، مشکلات حقوقی و بانکی و سایر موارد لازم اقدام کنند تا متضرر نشوند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today