ایرنا/ مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: ۱۹ مرکز عرضه موادغذایی و اماکن عمومی این استان به علت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شد.

لیدا رفعتی، مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: ۳۱ هزار و ۲۲۲ مرکز تهیه، توزیع، طبخ و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی و اداری در این استان فعالیت دارند که به منظور مقابله با ویروس کرونا و بررسی وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی از چهار هزار و ۸۲۲ مرکز بازدید به عمل آمد.
وی ادامه داد: سه هزار و ۵۵۰ واحد پروتکل‌های بهداشتی در حوزه گندزدایی و سه‌هزار و ۷۸۷ واحد موضوع بهداشت و حفاظت فردی را رعایت کرده بودند و ۴۸ واحد به علت رعایت نکردن اصول بهداشتی به مرجع قضایی معرفی شدند.
مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی علوم پزشکی استان همدان گفت: طبق آخرین ارزیابی صورت گرفته ۷۴ درصد مراکز و اماکن این استان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.
رفعتی اضافه کرد: بازدیدهای هفتگی از ادارات و سازمان‌ها، پلیس + ۱۰، دفاتر پیشخوان دولت، اماکن متبرکه و مساجد، پایانه‌های مسافربری برون شهری و درون شهری، بانک‌ها، نانوایی‌ها، رستوران‌ها، هتل ها و مراکز اقامتی، بیمارستان ها، داروخانه ها، مطب ها، آرامستان های شهری و روستایی، مراکز خدمات بیمه، پاساژها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای صورت می‌گیرد.
وی اضافه کرد: ۱۰۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی در هتل‌ها و مراکز اقامتی و بیمارستان‌هایی که از آنها بازدید به عمل آمد رعایت شده بود همچنین وضعیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اماکن متبرکه و مساجد ۸۶ درصد، اداره ها سازمان ها ۸۵ درصد و بانک ها ۸۴ درصد بوده است.
مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: ۷۵ درصد پایانه‌های مسافربری برون‌شهری و درون شهری، ۷۶ درصد مطب‌ها و ۷۴ درصد داروخانه‌ها به شیوه‌نامه‌های پیش‌بینی شده برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا توجه داشتند.
رفعتی ادامه داد: ۱۴۵ بازدید از آرامستان شهری و روستایی این استان صورت گرفت که ۶۸ آرامستان معادل ۴۷ درصد پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده بودند.
وی افزود: همچنین از ۹۱ پاساژ فعال در همدان ۹۹ بازدید توسط تیم‌های بهداشتی قرار گرفت که در ۵۰ پاساژ شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت شده بود.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: همچنین بازرسی‌های از وضعیت شعبه بانک، پلی + ۱۰، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مراکز خدمات بیمه، رستوران‌ها، نانوایی‌ها و دفاتر پیشخوان دولت صورت گرفت.
رفعتی اضافه کرد: به طور میانگین ۷۴ درصد مراکز و تهیه توزیع و طبخ موادغذایی و اماکن عمومی و اداری پروتکل های بهداشتی فاصله گذاری اجتماعی را در این استان رعایت کرده بودند.


  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today