ايسنا/ يک عضو مجمع نمايندگان استان مازندران با اشاره به شيوع کرونا در استان‌هاي شمالي کشور از مردم درخواست کرد که به استان‌هاي شمالي سفر نکنند.

محمدعلي محسني بندپي يک عضو مجمع نمايندگان استان مازندران اظهار کرد: با توجه به اينکه تا چند سال آينده کرونا به عنوان بيماري محسوب مي‌شود بايد با آن زندگي کنيم و مراقبت‌هاي لازم را داشته باشيم. در وهله اول از سفرها و تجمعات غيرضروري پرهيز شود اگر هم بنا به دلايلي ناگزير به سفر و تجمع هستيم تجمع بالاي ۱۰ نفر نباشد و در آن فاصله اجتماعي رعايت شود. استفاده از ماسک و مواد ضدعفوني‌کننده هم ضروري است.

اين عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس با تأکيد بر لزوم رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در زندگي مردم گفت: ما در پيک اول کرونا از جمله کشورهاي موفقي بوديم که توانستيم کرونا را کنترل کنيم، اما بعد به دليل رعايت نکردن فاصله اجتماعي و پروتکل‌هاي پيشگيرانه، شرايط بدي ايجاد شد. با مقايسه وضعيت کشورمان با ايتاليا به اين نتيجه مي‌رسيم که در دوراني در ايتاليا روزانه ۸۵۰ نفر به دليل ابتلا به کرونا فوت مي‌کردند و ما آمار بسيار پاييني داشتيم امروز تعداد فوتي‌ها در ايتاليا به زير ۵ نفر رسيده و آمار در کشور ما بسيار بالا رفته است. نگراني از اين است که در پيک سوم شاهد شيوع بالاي کرونا در کشور باشيم.

نماينده نوشهر با اشاره به وضعيت استان مازندران گفت: تقريبا وضعيت ۸۰ درصد شهرهاي استان مازندران قرمز و زرد است به همين دليل ما از مردم مي‌خواهيم براي آنکه بيشتر از اين فشار بر دوش کادر درمان نباشد از سفرهاي غيرضروري پرهيز کنند. درست است که شمال از مناطق بسيار پرجاذبه گردشگري به شمار مي‌آيد اما مردم براي جلوگيري از شيوع بيشتر کرونا و مبتلا نشدن به اين ويروس فعلا سفري به شهرهاي شمالي کشور نداشته باشند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today