ايمنا/ کارشناس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان اصفهان از افزايش دما در بسياري از مناطق و وزش باد و گردو خاک محلي در نيمه شرقي استان تا روز شنبه خبر داد.

ابراهيم هنرمند، کارشناس اداره پيش‌بيني هواشناسي استان اصفهان اظهار کرد: نقشه‌هاي هواشناسي بيانگر فعاليت جوي به نسبت پايدار روي استان اصفهان در سه روز آينده است بر اين اساس آسمان بسياري از مناطق امروز و فردا صاف تا کمي ابري و در ساعات بعدازظهر گاهي افزايش ابر و وزش باد پيش بيني مي‌شود.
وي افزود: وزش باد در مناطق شرقي به ويژه شهر ورزنه و شمال فرودگاه شهيد بهشتي گرد و خاک محلي همراه است.
کارشناس اداره پيش بيني هواشناسي استان اصفهان احتمال خيزش گرد و خاک از ناحيه تالاب گاوخوني را رد کرد و گفت: خاک مناطق شرقي استان سست و خشک است و از اين رو در همان مناطق گرد و خاک ايجاد مي‌کند؛ اين پديده در مناطق مرکزي به ويژه کلانشهر اصفهان سبب وقوع غبار صبحگاهي مي‌شود.
هنرمند خاطرنشان کرد: دماي هوا در استان اصفهان تا روز شنبه به طور متوسط بين سه تا پنج درجه سانتي گراد گرم‌تر شود.
وي با اشاره به افزايش دو تا سه درجه‌اي دما در ۲۴ ساعت آينده، گفت: بيشينه دما در کلانشهر اصفهان امروز به ۳۳ درجه سانتي گراد بالاي صفر و کمينه دما صبح فردا به ۱۹ درجه سانتي گراد بالاي صفر مي‌رسد.
کارشناس اداره پيش بيني هواشناسي استان اصفهان اضافه کرد: در اين بازه زماني کاشان با دماي ۳۷ درجه سانتي گراد بالاي صفر و بوئين و مياندشت با دماي ۱۰ درجه سانتي گراد بالاي صفر به ترتيب گرم‌ترين و خنک‌ترين مناطق استان پيش بيني مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today