فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 23 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: 23 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر 94 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه 58 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سنندج بستری‌ هستند، تصریح کرد: هم‌اکنون در بیمارستان سقز 10 نفر، مریوان 6 نفر، قروه 6 نفر، بیجار 3 نفر، کامیاران 7 نفر، بانه 3 نفر و سروآباد 1 نفر بستری هستند.

رضاعی تصریح کرد: اکنون 29 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی‌سی‌یو) بستری هستند.

وی از مرگ 1 بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون را 435 نفر عنوان کرد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تاکنون 152 نفر در سنندج، 82 نفر در سقز، 38 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 33 نفر در بانه، 32 نفر در دیواندره، 25 نفر در بیجار، 25 نفر در مریوان و 10 نفر در دهگلان جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online