ايسنا/ معاون استاندار قم از ايجاد دهکده هاي تفريحي در مناطق توريستي استان مثل کهک خبر داد.

محسن بهشتي معاون استاندار قم اظهار کرد: درباره جذب سرمايه‌گذار در کهک، بازديدي از اين بخش داشتيم که هدف از آن ديدار با مردم و بازديد از پروژه‌ها و افتتاح و کلنگ زني برخي از طرح‌هاست.

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري قم با بيان اينکه امروز يک پروژه ورزشي در سيرو کلنگ زني شده و پروژه ورزشي ديگري در کهک به بهره‌برداري رسيد، افزود: مخزن 1000 مترمکعبي ذخيره کهک از محل اعتبار شهرهاي داراي تنش آبي که در ايام پيک تابستان به مشکل برمي‌خوردند کلنگ زني شد و متوليان قول دادند تا دهه فجر اين پروژه را به بهره‌برداري برسانند.

وي تصريح کرد: بازديدي نيز از پل خورآباد انجام شد که دو پيچ حادثه‌خيز در آن قرار دارد که با احداث پل و يک کيلومتر راه اين دو پيچ اصلاح مي‌شود، ضمن اينکه پروژه‌اي نيز توسط آب و فاضلاب استان انجام‌شده است که مسير آب را در جهت اجراي پروژه‌هاي آب‌رساني انحراف داده بودند.

بهشتي خاطرنشان کرد: کهک يکي از بخش‌هاي مهم قم در بعد کشاورزي و باغداري و گردشگري بوده و در سال‌هاي گذشته پروژه‌هاي خوبي اتفاق افتاده است و استان برنامه‌هاي مهمي در گردشگري دارد، توسعه گردشگري در ابتدا زيرساخت‌هاي خودش را مي‌خواهد و خوشبختانه انتقال آب از سرشاخه دز شهر قم به کهک نيز رسيده است.

معاون استاندار قم يادآور شد: همچنين روستاهاي قم از گاز بهره‌مند شدند و دو سال قبل آخرين روستايي که گاز رساني شد وشنوه بود که در حال حاضر تمام روستاهاي بخش کهک داراي گاز هستند، از طرفي اصلاح راه‌ها و نقاط حادثه‌خيز در دستور کار است.

بهشتي با تاکيد بر اينکه متأسفانه شاهد حوادثي در اين مسير بوديم که با اصلاح اين کار، زيرساخت رفت‌وآمد به بخش تسهيل و از حوادث احتمالي جلوگيري مي‌شود و هم براي سرمايه‌گذاري موجب جذابيت است، گفت: در چند سال گذشته بنياد مسکن در ايجاد چند دهکده تفريحي اقداماتي در دستور کار قرار داده است، يکي از مواردي که مشکل اجتماعي داريم خوش‌نشيني در روستاهاست که تداخل فرهنگي و اجتماعي ايجاد مي‌کند و مردم نسبت به گذشته علاقه‌مند شده‌اند در ايام آخر هفته به بخش کهک با توجه به نزديکي قم مراجعه کنند.

معاون استاندار قم اظهار داشت: قطعاً توسعه بخش گردشگري و ايجاد دهکده‌هاي تفريحي و رستوران‌ها و باغ تالارهايي که ايجادشده و هم در دستور کار است و از طريق کارگروه امور زيربنايي استان مصوب مي‌شود و در آينده شاهد توسعه بيشتر بخش کهک هستيم و در زمينه گردشگري و کشاورزي و باغداري اتفاقات خوبي مي‌افتد و بتوانيم توسعه دهيم.

وي گفت: در مورد فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در قالب سرمايه‌گذاري طبق مطالعاتي که انجام‌شده و طبق درخواست مردم عمده بر روي پروژه‌هاي گردشگري است در شهر کهک چند هتل توسط شوراي شهر و شهرداري مجوز گرفته و کميسيون ماده 5 استان به اين درخواست‌ها کمک کرد.

بهشتي عنوان کرد: در بخش نيز بسياري از پروژه‌هايي که افتتاح مي‌شود و يا در حال انجام است بيشتر باغ تالارهايي است به‌عنوان باغ رستوران خدمات مي‌دهند، همچنين دو نقطه نيز توسط بنياد مسکن به‌عنوان دهکده تفريحي در حال احداث است و خود سرمايه‌گذاران نيز اين ايده را دارند که دهکده‌هاي کاملاً  تفريحي ايجاد کنند که ساکنين دائمي نداشته باشند و افراد براي احداث ويلا و باغچه از اين ظرفيت استفاده کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday