ایسنا/ با وجود آنکه مسوولان ستاد استانی مقابله با کرونا معتقد هستند میزان مرگ و میر در مازندران در موج دوم شیوع ویروس کرونا حدود ۲ درصد کاهش یافت اما وضعیت بسیاری از شهرستان ها این استان قرمز است و این وضعیت در برخی شهرستان ها همانند رامسر از قرمز نیز فراتر رفته است.

حمیدرضا مبشری رییس شبکه بهداشت رامسر با تایید وضعیت قرمز شهرستان اظهار کرد: اعلام وضعیت‌های هشدار، قرمز و فراتر از آن به تعداد بستری شدگان و مبتلایان روزانه بیماری کرونا در هر شهرستان بستگی دارد که برحسب میانگین و معیارهای وزارت بهداشت تعیین شده و چنانچه آمار روزانه از تعداد مشخصی فراتر رود وضعیت قرمز اعلام می شود.

حمیدرضا مبشری خاطرنشان کرد: وضعیت دیروز و امروز رامسر حتی از شرایط قرمز نیز فراتر رفته است اما این بدان معنا نیست که ظرفیت پذیرش بیمارستان به اتمام رسیده باشد، ضمن اینکه این امکان نیز وجود دارد که در روزهای آتی شرایط بهتر شود.

مبشری با بیان اینکه بیش از ۵۰ روز متوالی است که وضعیت استان مازندران در شرایط قرمز قرار گرفته تاکید کرد: بسیاری از شهرهای استان چنین شرایطی را تجربه می‌کنند و میانگین کلی آمار مبتلایان و فوت شدگان بیمارستان‌ها سبب شده تا وضعیت قرمز در مازندران پایدار شود.

وی خطاب به مسافرانی که قصد عزیمت به مازندران را دارند هشدار داد: با توجه به استمرار وضعیت قرمز در استان و نیز شرایط فراتر از هشدار شهرستان‌های غربی استان به خصوص رامسر، اکیدا از مسافرت به استان‌های شمالی و بخصوص شهرستان‌های استان مازندران اجتناب کنند.

سیدعباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه در زمان اپیدمی بیماری مرگ های مشکوک نیز کرونا محسوب شد، از کاهش ۲ درصدی تعداد مرگ و میر در موج دوم کرونا خبر داد و گفت: براساس تحقیقات انجام شده حدود ۵۰ درصد افرادی که به ICU می روند فوت می کنند که باید اقداماتی صورت گیرد تا افراد به این مرحله نرسند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: در همین مدت  ۱۳۰ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

موسوی گفت: هم اکنون ۶۲۴ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۷۶ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های ویژه بستری هستند.

هم اکنون ۸۳۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ یا مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today