ايسنا/ با وجود آنکه مسوولان ستاد استاني مقابله با کرونا معتقد هستند ميزان مرگ و مير در مازندران در موج دوم شيوع ويروس کرونا حدود ۲ درصد کاهش يافت اما وضعيت بسياري از شهرستان ها اين استان قرمز است و اين وضعيت در برخي شهرستان ها همانند رامسر از قرمز نيز فراتر رفته است.

حميدرضا مبشري رييس شبکه بهداشت رامسر با تاييد وضعيت قرمز شهرستان اظهار کرد: اعلام وضعيت‌هاي هشدار، قرمز و فراتر از آن به تعداد بستري شدگان و مبتلايان روزانه بيماري کرونا در هر شهرستان بستگي دارد که برحسب ميانگين و معيارهاي وزارت بهداشت تعيين شده و چنانچه آمار روزانه از تعداد مشخصي فراتر رود وضعيت قرمز اعلام مي شود.

حميدرضا مبشري خاطرنشان کرد: وضعيت ديروز و امروز رامسر حتي از شرايط قرمز نيز فراتر رفته است اما اين بدان معنا نيست که ظرفيت پذيرش بيمارستان به اتمام رسيده باشد، ضمن اينکه اين امکان نيز وجود دارد که در روزهاي آتي شرايط بهتر شود.

مبشري با بيان اينکه بيش از ۵۰ روز متوالي است که وضعيت استان مازندران در شرايط قرمز قرار گرفته تاکيد کرد: بسياري از شهرهاي استان چنين شرايطي را تجربه مي‌کنند و ميانگين کلي آمار مبتلايان و فوت شدگان بيمارستان‌ها سبب شده تا وضعيت قرمز در مازندران پايدار شود.

وي خطاب به مسافراني که قصد عزيمت به مازندران را دارند هشدار داد: با توجه به استمرار وضعيت قرمز در استان و نيز شرايط فراتر از هشدار شهرستان‌هاي غربي استان به خصوص رامسر، اکيدا از مسافرت به استان‌هاي شمالي و بخصوص شهرستان‌هاي استان مازندران اجتناب کنند.

سيدعباس موسوي رييس دانشگاه علوم پزشکي مازندران با بيان اينکه در زمان اپيدمي بيماري مرگ هاي مشکوک نيز کرونا محسوب شد، از کاهش ۲ درصدي تعداد مرگ و مير در موج دوم کرونا خبر داد و گفت: براساس تحقيقات انجام شده حدود ۵۰ درصد افرادي که به ICU مي روند فوت مي کنند که بايد اقداماتي صورت گيرد تا افراد به اين مرحله نرسند.

وي ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ بيمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخيص باليني در بيمارستان هاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي مازندران در سطح استان بستري شدند.

رييس دانشگاه علوم پزشکي مازندران خاطرنشان کرد: در همين مدت  ۱۳۰ نفر از افراد مشکوک بستري شده، از بيمارستان ها مرخص شدند و تکميل روند درماني خود را در منزل ادامه خواهند داد.

موسوي گفت: هم اکنون ۶۲۴ نفر بيمار مشکوک به ويروس کرونا با علائم تنفسي مشکوک به کرونا بر اساس تشخيص باليني در اين مراکز بستري هستند که از اين تعداد ۱۷۶ نفر با علائم حاد تنفسي در بخش هاي ويژه بستري هستند.

هم اکنون ۸۳۳ بيمار مبتلا به کوويد ۱۹ يا مشکوک به ويروس کرونا در مراکز درماني دو دانشگاه علوم پزشکي مازندران و بابل بستري هستند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today