مهر/ عضو شورای شهر بجنورد گفت: جشنواره‌ای که تبلیغات آن در روزهای محرم‌الحرام موجب ناراحتی مردم متدین شهر شده فاقد مصوبه شورای شهر است.

مصطفی دلیریان عضو شورای شهر بجنورد با اشاره به حواشی متعدد برگزاری جشنواره عکس «شهر زیبا» که توسط شهرداری بجنورد برگزار می‌شود اظهار داشت: در روزهایی که تمام ظرفیت مجموعه مدیریت شهری باید پای کار اقامه عزای حسینی بیاید تبلیغات رنگارنگ یک جشنواره به شدت مذموم است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: جشنواره عکس «شهر زیبا» مصوبه شورای شهر را ندارد و در جلسه کمیسیون فرهنگی نیز به آن رأی منفی دادم.

وی تاکید کرد: اولویت‌های فرهنگی مهم‌تری در شهر بجنورد وجود دارد که شهرداری در عوض پرداختن به این قبیل مسائل باید اهتمام ویژه‌ای نسبت به آن‌ها داشته باشد.

دلیریان تاکید کرد: مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به برگزاری این جشنواره که علاوه بر زمان‌بندی نامناسب و هم‌زمانی با دهه اول محرم ‌الحرام موجب رنجش خاطر مردم متدین شهر شده و از آن طرف هزینه‌های بی‌موردی را بر پیکره مجموعه مدیریت شهری تحمیل می‌کند به گوش شهردار رساندم.

بیلبوردهای تبلیغاتی شهر بجنورد در حالی به صورت گسترده جشنواره عکس «شهر زیبا» را تبلیغ می‌کردند که شهرداری با توجیه محدود بودن اعتبارات از عمل به وظیفه ذاتی خود در قبال ماه عزای سید و سالار شهیدان و سیاه‌پوش نمودن فضای شهر بجنورد امتناع می‌کند، البته شب گذشته با دستور دادستان مرکز استان بنرهای این جشنواره پایین کشیده شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today