مهر/ فرماندار سرخس گفت: علت انفجار روز گذشته در معدن آق دربند سرخس در دست بررسی است و تا زمان اعلام نتیجه بررسی کارشناسان، معدن فعالیت نمی‌کند.

محمدرضا رجبی‌مقدم فرماندار سرخس با اشاره به انفجار روز گذشته در معدن آق‌دربند سرخس، گفت: در این حادثه متأسفانه ۲ نفر از کارگران معدن جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه انفجار در این معدن، تقریباً کار روزانه کارگران است، اظهار کرد: یک روز در میان در این معدن انفجار انجام می‌شود و کار هم در اختیار متخصصان این امر است.

فرماندار سرخس بیان کرد: هر ۲ نفری که در این حادثه فوت کرده اند، ۲۲ و ۱۱ سال سابقه داشته‌اند و تخصصشان هم در همین بخش انفجار بوده است و این افراد بیمه بوده و معدن نیز بیمه مسئولیت داشته است.

رجبی‌مقدم با بیان اینکه علت این حادثه هنوز معلوم نیست، لذا یک گروه کارشناسی تعیین شده تا علت انفجار این معدن را بررسی کنند، افزود: معدن امروز تعطیل است و تا زمان اعلام نتیجه گروه کارشناسی، این معدن فعالیت نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه سابقه معدن آق‌دربند سرخس به سال ۴۵ برمی‌گردد، ادامه داد: در این معدن زغال سنگ «کک» تولید شده و در اختیار کارخانجات ذوب آهن قرار می‌گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar