مهر/ فرماندار سرخس گفت: علت انفجار روز گذشته در معدن آق دربند سرخس در دست بررسي است و تا زمان اعلام نتيجه بررسي کارشناسان، معدن فعاليت نمي‌کند.

محمدرضا رجبي‌مقدم فرماندار سرخس با اشاره به انفجار روز گذشته در معدن آق‌دربند سرخس، گفت: در اين حادثه متأسفانه ۲ نفر از کارگران معدن جان خود را از دست دادند.

وي با بيان اينکه انفجار در اين معدن، تقريباً کار روزانه کارگران است، اظهار کرد: يک روز در ميان در اين معدن انفجار انجام مي‌شود و کار هم در اختيار متخصصان اين امر است.

فرماندار سرخس بيان کرد: هر ۲ نفري که در اين حادثه فوت کرده اند، ۲۲ و ۱۱ سال سابقه داشته‌اند و تخصصشان هم در همين بخش انفجار بوده است و اين افراد بيمه بوده و معدن نيز بيمه مسئوليت داشته است.

رجبي‌مقدم با بيان اينکه علت اين حادثه هنوز معلوم نيست، لذا يک گروه کارشناسي تعيين شده تا علت انفجار اين معدن را بررسي کنند، افزود: معدن امروز تعطيل است و تا زمان اعلام نتيجه گروه کارشناسي، اين معدن فعاليت نخواهد کرد.

وي با بيان اينکه سابقه معدن آق‌دربند سرخس به سال ۴۵ برمي‌گردد، ادامه داد: در اين معدن زغال سنگ «کک» توليد شده و در اختيار کارخانجات ذوب آهن قرار مي‌گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar