ايلنا/ فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان از کشف يک تن و ۸۰ کيلو مواد افيوني و دستگيري دو سوداگر مرگ، در درگيري مسلحانه پليس با اعضاي يک باند حرفه اي قاچاق مواد مخدر در شهرستان "ايرانشهر" خبر داد.

سردار محمد قنبري، فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان در تشريح جزئيات اين خبر، گفت: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "ايرانشهر" با پشتيباني اطلاعاتي پليس مبارزه با مواد مخدر استان به سرنخ هايي از جابه جايي محموله سنگين مواد مخدر توسط اعضاي يک باند حرفه اي قاچاق از شهرستان "خاش"به حوزه شهرستان "ايرانشهر" دست يافتند.
وي افزود: تيم هاي عمليات ويژه پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "ايرانشهر" پس از چند روز کار گسترده اطلاعاتي با رصد منطقه، عصر روز گذشته اعضاي اين باند مسلح را که با سه دستگاه پژو ۴۰۵ در حال جابه جايي محموله سنگين مواد افيوني در يکي از محورهاي فرعي "خاش" به "ايرانشهر" بودند، شناسايي کردند.
اين مقام ارشد انتظامي تصريح کرد: سوداگران مرگ به محض ورود به منطقه کمين مأموران، با عوامل انتظامي درگير و پس از مواجه شدن با آتش پر حجم تکاوران پليس مجبور به رها کردن خودروها و فرار به سمت نخلستان هاي اطراف شدند.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در نهايت با عکس العمل سريع تکاوران پليس دو نفر از سوداگران را مرگ دستگير و در بازرسي از خودروهاي توقيفي از آنها، يک تن و ۸۰ کيلو و ۹۵۰ گرم مواد افيوني، شامل ۹۹۳ کيلو و ۹۵۰ گرم ترياک و ۸۷ کيلو شيشه به همراه دو قبضه سلاح کلاش و مقاديري مهمات جنگي کشف شد.
قنبري در خاتمه با اشاره به معرفي متهمان دستگير شده به مراجع قضايي، بر عزم جدي پليس در برخورد با سوداگران مرگ تأکيد کرد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در اين خصوص با تماس با مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ در اختيار نيروي انتظامي قرار دهند.
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سيستان و بلوچستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرين خبر سيستان و بلوچستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today