باشگاه خبرنگاران/ مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري قم از اجراي طرح ممنوعيت ورود موتورسواران به بوستان‌هاي سطح شهر قم خبر داد.

پيام جواديان، مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري قم بي‌توجهي به حفظ و نگهداري فضاي سبز را عامل از بين رفته فضاي سبز و بيت‌المال دانست و گفت: نقش مردم و شهروندان در حفظ و نگهداري فضاي سبز بسيار مهم بودي و نيازمند مشارکت مردم در اين حوزه هستيم.

او ايجاد دغدغه نگهداري فضاي سبز در بين شهروندان را در چند سال گذشته مثبت ارزيابي کرد و گفت: امروز بسياري از چالش‌هاي شهرداري در حفظ و نگهداري فضاي سبز کم شده و برنامه‌هاي خوبي براي ارتقاي فرهنگ شهروندي اجراشده است.

مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري قم يکي از دغدغه‌هاي سازمان را حضور موتورسوار‌ها در بوستان‌ها عنوان و بيان کرد: حضور موتورسوار‌ها در بوستان‌ها علاوه بر ايجاد حس ناامني براي شهروندان عامل تخريب جدي فضاي سبز است.

جواديان از تشکيل کارگروه تخصصي براي حل معضل تردد موتورسواران در بوستان‌ها خبر داد و تصريح کرد: اين کارگروه با مشارکت معاونت خدمات شهري، معاونت حمل‌ونقل و ترافيک، ستاد پيشگيري و رفع تخلفات شهري و اداره کل روابط عمومي تشکيل‌شده است.

او  گفت: اين کارگروه باهدف ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب و ارتقاي فرهنگ شهروندي  تشکيل‌شده است.

مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري قم اجراي طرح ممنوعيت تردد موتورسواران در بوستان‌هاي شهري را موردتوجه قرارداد و بيان کرد:  ۲۰ بوستان شهري به‌عنوان پايلوت انتخاب‌شده و پس از بازديد‌هاي ميداني و ارزيابي‌هاي اوليه طرح ممنوعيت تردد موتورسواران در اين بوستان‌ها اجرا مي‌شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday