تسنیم/ مردم استان فارس نسبت به خطرناک بودن بیماری کووید ۱۹ و دستورالعمل‌های بهداشتی بی‌توجه شده‌اند و این روند آمار مبتلایان را روز به روز افزایش می‌دهد.

علی اکبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز  با اشاره به ایام سوگواری ماه محرم و به ویژه ایام گرانقدر تاسوعا و عاشورای حسینی از عموم مردم استان دعوت کرد تا در صورت برگزاری و یا شرکت در آئین‌های سوگواری این ایام، نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی شامل حفظ فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک و توزیع نذورات به صورت خشک، پایبند بوده و در حفظ سلامت خود و دیگر عزاداران حسینی سهیم شوند.
علی اصغر خالقی رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه این شهرستان از لحاظ میزان شیوع کرونا در وضعیت زرد قرار دارد، گفت: استفاده از ماسک یکی از موثرترین و کم هزینه‌ترین راه برای مقابله با این بیماری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا با ابراز نگرانی از اینکه هر لحظه امکان تغییر وضعیت کرونا در این شهرستان از رنگ زرد به قرمز هستیم، گفت: شاهد افزایش تست‌های کرونا هستیم و وضعیت نگران کننده است.
خالقی با تاکید بر اینکه در این برهه زمانی مدافعان سلامت جان‌فشانی می‌کنند، اظهار کرد: با وجود هشدار‌های بهداشتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی، متاسفانه عده‌ای نسبت به این ویروس منحوس بی‌توجه هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا از بی‌توجهی برخی هیئت‌های عزاداری نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی گلایه کرد و افزود: علی رغم توصیه‌ها و هشدار‌های داده شده، متاسفانه در روز‌های اخیر شاهد تخلف از سوی برخی هیئت‌ها بوده‌ایم.
وی با اشاره به پویش هرخانه یک حسینیه، ابراز داشت: بر اساس دستورالعمل‌های ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا افراد دارای بیماری زمینه‌ای نباید در مراسم‌ها شرکت کرده و بهتر است عزاداری را از طریق رسانه‌ها صداوسیما پیگیری کنند.
خالقی با تاکید بر اینکه حتی‌الامکان کودکان و افراد مسن در مراسم‌های عزاداری شرکت نکنند، بیان کرد: به همه کسانی که در عزاداری شرکت می‌کنند توصیه شده که حتما از ماسک استفاده کرده و به فاصله‌گذاری اجتماعی پایبند باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا از مردم خواست از سفر‌های غیرضروری در تعطیلات پیش رو خودداری کنند و نذری‌ها را به صورت خشک توزیع کنند.
کریمی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز  خطاب به مسئولان هیئت‌های مذهبی تاکید کرد: لازم است از توزیع نذوراتی مانند شربت و چای خودداری شود و در صورت توزیع اطعام با ظرف‌های سربسته انجام شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم از وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: کادر درمان در شهرستان جهرم به صورت شبانه‌روزی برای پیشگیری از شیوع این ویروس و قطع زنجیره انتقال تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند، اما متاسفانه شاهد بی‌توجهی شهورندان نسبت به این ویروس منحوس هستیم.
محمد رحمانیان در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در شهرستان‌های جهرم و خفر، گفت: حال شهرستان جهرم خوب نیست، از این وضعیت نگرانیم و احساس خطر می‌کنیم چرا که با بی توجهی به طرح فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک خطر افزایش مبتلایان به این ویروس وجود دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online