شبستان/ مسئول ستادهای نماز جمعه استان خراسان جنوبی گفت: نمازجمعه این هفته در پنج شهر خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اقامه خواهد شد.
 
ابوالفضل امینی، مسئول ستادهای نماز جمعه استان خراسان جنوبی با بیان اینکه نماز جمعه این هفته با تائید ستاد ملی مقابله با کرونا و با رعایت موارد بهداشتی در مناطق و شهرهای با وضعیت زرد(خطر متوسط) استان برگزار می‌شود، گفت: بر این اساس نماز جمعه این هفته در پنج شهر بشرویه، ارسک، زهان، حاجی آباد و خوسف با وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا اقامه خواهد شد.
مسئول ستادهای نماز جمعه استان خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در مناطق قرمز و نارنجی، اقامه نماز جمعه تا اطلاع ثانوی متوقف است، افزود: فردا نماز جمعه در شهرهای بیرجند، نهبندان، قاین، فردوس، سربیشه، درمیان، سرایان و طبس برگزار نمی شود.
امینی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط نمازگزاران همچنین به همراه داشتن ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده، مهر و سجاده شخصی تاکید کرد.
وی یادآور شد: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی نمازجمعه بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی جمعه ۷ شهریورماه اقامه نخواهد شد.
گفتنی است؛ براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر سه شهرستان بیرجند، سربیشه و طبس در وضعیت قرمز کرونا هستند و همچنین شهرستان‌های قاین، فردوس، نهبندان، سرایان و درمیان در وضعیت نارنجی و سه شهرستان خوسف، زیرکوه و بشرویه هم در وضعیت زرد قرار دارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today