باشگاه خبرنگاران/ معاون وزير بهداشت گفت: بيش از آن که نگران شيوع ويروس کرونا در عزاداري‌هاي محرم باشيم نگران انتشار ويروس در سفر‌هاي غير ضروري هستيم.

عليرضا رئيسي، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در حاشيه بازديد از بيمارستان شهيد گنجي برازجان و مرکز بهداشتي روستاي دهقائد شهرستان دشتستان، تاکيد کرد: اکنون، بيش از آن که نگران شروع ويروس کرونا در عزاداري‌هاي محرم باشيم نگران انتشار ويروس در سفر‌هاي غير ضروري هستيم. آنچه احتمال بروز موج جديد ويروس کرونا را در کشور افزايش داده است سفر‌هاي غير ضروري مردم در تعطيلات پيش روست.
وي با اشاره به اينکه در هفته‌هاي گذشته نيروهاي درمان کشور روز‌هاي سختي را پشت سر گذاشته‌اند، افزود: در شرايط کنوني اندکي روند ورود بيماران به بيمارستان‌هاي کشور کاهش يافته است که اين امر نتيجه رعايت دستورعمل‌هاي بهداشتي است و تداوم آن هم بستگي به رعايت همين شيوه‌نامه‌ها دارد.
معاون وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، با قدرداني از رهنمود‌هاي رهبر معظم انقلاب براي برگزاري عزاداري سالار شهيدان بر اساس تصميمات ستاد ملي  مبارزه با کرونا و رعايت اين دستورالعمل‌ها از سوي ايشان، ادامه داد: در روز‌هاي گذشته شاهد رعايت مطلوب شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي در هيات‌هاي عزاداري کشور بوده‌ايم.
رئيسي همچنين با اشاره به کمبود‌هاي بيمارستان شهيد گنجي برازجان، عنوان کرد: دستگاه سي تي اسکن و تخت‌هاي بخش مراقبت‌هاي ويژه اين بيمارستان افزايش مي‌يابد.
وي عنوان کرد: در زمينه تجهيزات و نيروي انساني هم اين بيمارستان کمبود‌هايي دارد که تلاش مي‌کنيم با افزودن متخصص بيهوشي مشکل برطرف شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday