کردپرس/ فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی از کشف محموله های مختلف قاچاق در سطح استان طی یک هفته اخیر خبر داد و گفت: در این راستا هفت نفر در پرونده های مختلف دستگیر شده اند.

سردار مسعود خرم نیا، فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در هفته اخیر محموله های مختلف قاچاق در سطح استان کشف شده اند، ابراز کرد: امروز در میاندوآب عوامل انتظامی حین کنترل خودروهای عبوری در ایستگاه شهید محمدنژاد از یک دستگاه کامیون ۱٠ چرخ، ۲۱ تن چوب قاچاق کشف کرد.
وی ادامه داد: طبق برآورد ارزش ریالی چوب های کشف شده ۲۳۰ میلیون ریال است و راننده کامیون به همراه محموله تحویل نقامات قضایی شد.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی همچنین از کشف سوخت قاچاق در نقده خبر داد و گفت: ماموران انتظامی نقده ۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق مازاد بر مصرف را از یک مرغداری در این شهرستان کشف کردند
خرم نیا با اعلام اینکه سوخت مکشوفه از نوع گازوئیل بود، افزود: ارزش ریالی سوخت مکشوفه ۷۸۰ میلیون ریال برآورد شده است، همچنین یک نفر دستگیر و پرونده مقدماتی متهم تکمیل و تحویل مقام محترم قضایی شد.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در ادامه از توقیف یک دستگاه اتوبوس و کشف کالای قاچاق به ارزش تقریبی 5 میلیارد ریال در محور ارومیه- تبریز از یک دستگاه اتوبوس مسافربری به مقصد تهرانخبر داد.
خرم نیا ابراز کرد: در بازرسی از خودرو مذکور، پنج دستگاه طلایاب، 3 هزار و 310 عدد قرص و غیره که به صورت ماهرانه در کانال کولر جاسازی شده بود، کشف در این خصوص اتوبوس توقیف و سه متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی بیان کرد: در عملیاتی دیگر نیز ماموران پلیس آگاهی شهرستان ماکو در کمر بندی ماکو- بازرگان  دو دستگاه تریلی را متوقف و در بازرسی انجام شده 129 عدد صندلی کودک خودرو و هزار و 200 عدد کالسکه کودک خارجی قاچاق را کشف کردند که برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه 6 میلیارد ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در این راستا دو متهم دستگیر شده، تصریح کرد: آنها پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today