باشگاه خبرنگاران/ رئيس پليس فتا استان بوشهر گفت: مجرمان سايبري براي سو استفاده از عزاداران حسيني برنامه‌ريزي کرده‌اند و مردم بايد با توجه به هشدارهاي پليس از خود در برابر اين شگردها مراقبت کنند.

مهدي قاسمي، رئيس پليس فتا استان بوشهر بيان کرد: با فرارسيدن ماه محرم و شرايط خاص امسال که به‌ علت پيشگيري از شيوع بيماري کرونا، شيوه‌نامه‌هايي از سوي ستاد مبارزه با کرونا اعلام شده، احتمال سواستفاده مجرمان سايبري از همين فضا، بيشتر شده است.
وي ادامه داد: به علت نبود امکان شرکت عموم مردم در هيأت‌ها و تکاياي عزاداري که نيازمند رعايت الزام‌هاي خاص است، استفاده از فضاي مجازي و اينترنت براي مشارکت در سوگواري با استقبال بيشتري رو به رو شده است.
رئيس پليس فتا بوشهر به مردم توصيه کرد: هوشيار باشند و در هنگام دانلود فايل نوحه، تصاوير مذهبي، اپليکيشن‌ها و نرم‌افزار‌هاي ادعيه و مانند اين موارد با دقت و حساسيت لازم اقدام کنند.
قاسمي عنوان کرد: مجرمان سايبري بدافزار‌هاي خود را در قالب همين موارد طراحي و در فضاي مجازي تبليغ و يا لينک‌هاي مخرب سايت‌هاي جعلي مرتبط با موضوعات مذهبي را در گروه‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي منتشر مي‌کنند.
وي هشدار داد: کاربران، قبل از نصب يا دانلود هرگونه محتواي ديجيتال، بررسي دقيق‌تري انجام دهند و از سايت‌هاي معتبر، نيازمندي خود را پيگيري کنند.
رئيس پليس فتا استان بوشهر بيان کرد: با ممنوعيت برپايي موکب و توصيه به توزيع نذور به صورت خشک و خام، باز هم شاهد افزايش استفاده مردم از بستر اينترنت براي پرداخت نذور محرمي خود هستيم که توصيه مي‌شود افراد براي اينکه نذور و کمک‌هايشان به هموطنان به نيازمندان واقعي و يا عزاداران برسد و در دام مجرمين سايبري گرفتار نشوند، از طريق سايت مؤسسات و سازمان‌هاي رسمي مانند کميته امداد، بهزيستي يا مؤسسات مذهبي معتبر داراي مجوز اقدام کنند.
قاسمي از مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طريق سايت پليس فتا به نشاني اينترنتي www.cyberpolice.ir گزارش‌هاي مردمي اعلام کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday