ايرنا/ مسوول روابط عمومي شرکت آب منطقه اي استان البرز با اشاره به تعطيلات پيش رو و افزايش سفرها در جاده کرج - چالوس از گردشگران خواست به رودخانه کرج و سد اميرکبير نزديک نشوند.

عباسعلي کيخايي مسوول روابط عمومي شرکت آب منطقه اي استان البرز گفت : رودخانه کرج همچنان خروشان و مرگ آور است و خانواده ها و ساير گردشگران از نزديک شدن به اين منبع آبي خودداري کنند.
وي بيان داشت:  توجه به هشدارهاي  تيم هاي حفاظت از آب در رودخانه کرج و تابلوهاي هشداري از تکرار حوادث اين رودخانه جلوگيري مي کند.
کيخايي اظهار داشت: برخي گردشگران بي توجه به هشدارها وارد رودخانه کرج شده که در امواج اين رودخانه و دماي پايين آن گم مي شوند که نجات اين افراد دشوار است .
مسوول روابط عمومي شرکت آب منطقه اي البرز افزود: از آنجا که آب رودخانه کرج حاصل ذوب شدن يخچال هاي طبيعي در ارتفاعات البرز است ، بنا براين دماي آب پايين بوده و در کمتر از ۲۰ ثانيه سبب انقباض رگ هاي بدن  گردشگران آب و برهم خوردن تعادل جسمي آنان مي شود.
 وي ادامه داد: به وجود آمدن اين وضعيت سقوط در آب و برخورد با صخره هاي سنگي يا گم شدن در ميان ماسه هاي رودخانه کرج مي شود که نجات حادثه ديدگان تاحدود زيادي غير ممکن است.
کيخايي يادآور شد که از ابتداي سال جاري تاکنون حدود ۳۲ نفر در رودخانه هاي استان البرز جان باخته اند و بيشتر حادثه ديدگان در رودخانه کرج فوت کردند.
طول رودخانه کرج حدود ۷۵ کيلومتر است که از اتفاعات البرز سر چشمه مي گيرد و پس از پرآب کردن سد امير کبير به دشت شهريار استان تهران مي ريزد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان البرز را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday