رکنا/ دو نفر از کارکنان کمپ ترک اعتياد که به اتهام قتل يکي از معتادان بستري در کمپ در دادگاه کيفري استان البرز محاکمه شده بودند با نجات از مجازات قصاص به پرداخت ديه محکوم شدند.

رسيدگي به اين پرونده از ۲۳ خرداد سال ۹۱ به‌دنبال کشف جسد مرد جواني به نام سينا ۳۰ ساله در استخر يک مرکز ترک اعتياد در منطقه حصار کرج آغاز شد.
نخستين بررسي‌ها نشان مي‌داد مرد جوان در آب استخر غرق شده است اما وقتي جسد وي به دستور بازپرس جنايي به پزشکي قانوني منتقل شد نتيجه بررسي‌ها نشان داد وي در اثر ضربه به سر و شکستگي جمجمه و خونريزي مغزي جان باخته است.
کارآگاهان جنايي به‌دنبال گزارش پزشکي قانوني تحقيقات خود را از کارکنان کمپ شروع کردند و در همان تحقيقات اوليه دريافتند مهرداد و احمد که هردو از کارکنان کمپ بودند ساعتي قبل از مرگ سينا با او درگير شده بودند.
بازجويي از کارکنان مرکز ترک اعتياد
بنابراين هر دو به‌عنوان مظنون اصلي اين پرونده جنايي تحت بازجويي قرار گرفتند. متهمان در اظهارات خود مدعي شدند سينا به تازگي براي ترک اعتياد به کمپ منتقل شده بود و نمي‌خواست تحت درمان قرار بگيرد بنابراين بين آنها درگيري رخ داده است.
متهمان در ادامه مدعي شدند قصد کشتن سينا را نداشته‌اند اما در جريان درگيري وي به داخل استخر افتاده است و آنها نيز به تصور اينکه خودش بيرون مي‌آيد او را رها کرده و رفته‌اند اما ساعتي بعد وقتي متوجه شدند جسد وي روي آب مانده است دريافتند وي جان باخته و موضوع را به پليس گزارش کرده‌اند.
به‌دنبال اظهارات اين دو متهم آنها به اتهام قتل عمد بازداشت شدند پس از صدور کيفرخواست از سوي دادسرا دو متهم در دادگاه کيفري استان البرز تحت محاکمه قرار گرفتند.
اما از آنجا که اظهارات دو متهم نشان نمي‌داد که کدام‌ يک از آنها عامل مرگ سينا بودند بنابراين با رأي قضات دادگاه حکم قصاص از دو متهم ساقط شد و هر دو به پرداخت ديه محکوم شدند.
مهرداد و احمد که به دليل ناتواني در پرداخت ديه ۴۴۰ ميليون توماني مقتول هشت سال در ندامتگاه مرکزي کرج در حبس بودند سرانجام با تلاش جمعي از نيکوکاران و مددکاران و همچنين چشم‌پوشي اولياي دم از دريافت ديه کامل صبح ديروز متهمان با پرداخت ۱۵۵ميليون تومان ديه به اولياي دم رضايت آنها را جلب کردند. اين دو متهم بزودي از جنبه عمومي جرم محاکمه خواهند شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان البرز را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday