باشگاه خبرنگاران/ سرپرست سازمان آتش نشاني يزد از انفجار و آتش سوزي در يک منزل مسکوني در صفائيه يزد خبر داد.

سيدمحمد ميرجليلي، سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد گفت: در پي تماس تلفني شهروندان با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشاني مبني بر آتش سوزي در زيرزمين يک منزل مسکوني براثر برشکاري مخزن گازوييل بلافاصله نيرو‌هاي عملياتي عازم محل حادثه شدند.
او افزود: ستاد فرماندهي اين سازمان با توجه به حساسيت بالاي عمليات، تيم‌هاي ۵ ايستگاه را با خودرو‌هاي سنگين و نيمه سنگين و همچنين خودروي مجهز به دستگاه تنفسي به محل حادثه اعزام کرد.
ميرجليلي در ادامه گفت: هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه، به دليل جوشکاري نا ايمن و تخليه گازوئيل در زيرزمين، منزل مسکوني دچار آتش سوزي شده و دود زيادي از ساختمان خارج مي‌شد.
او با بيان اينکه آتش نشانان همزمان با جستجو در ساختمان به مقابله با آتش پرداختند اضافه کرد: حجم زياد مايعات قابل اشتعال داخل زيرزمين و گستردگي حريق موجب وقوع چندين انفجار شد که در پي آن متاسفانه دو شهروند و يک آتشنشان دچار مصدوميت شدند. بخشي از تجهيزات اطفاي حريق نيز دچار آسيب شد.
ميرجليلي افزود: آتش نشانان پس از چند ساعت تلاش موفق شدند شعله‌هاي آتش را مهار و از سرايت آتش به اطراف جلوگيري کنند.
سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري يزد به متصديان امور جوشکاري و برشکاري توصيه کرد: در انجام اين گونه امور ضمن رعايت نکات ايمني با کارشناسان آتش نشاني مشورت نمايند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان يزد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر يزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today