صدا و سيما/ حرکت هرگونه دسته جات سينه زني، زنجير زني و تعزيه خواني در تاسوعا و عاشوراي حسيني در شادگان ممنوع است.

اميد صبري پور، سرپرست فرمانداري شادگان در اين زمينه گفت: به استناد دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونا کل کشور، حرکت هرگونه دسته جات سينه زني، زنجير زني و تعزيه خواني در سطح شهرستان ممنوع است.
صبري پور افزود: محرم امسال با توجه به اوضاع شيوع ويروس کرونا شرايط متفاوت تري نسبت به سال‌هاي گذشته دارد و از شهروندان شادگاني خواستار همکاري با ستاد کروناي شهرستان هستيم.
وي با بيان اينکه استفاده از طبل و ... در آيين‌هاي عزاداري حسيني به ويژه در تاسوعا و عاشورا ممنوع است، گفت: انجام عزاداري‌ها فقط به مدت ۲ ساعت و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ و با رعايت فاصله‌گذاري اجتماعي در محل هيات‌ها و به صورت ثابت، مجاز است.
سرپرست فرمانداري شادگان ادامه داد: توزيع پخش نذري، چاي و قهوه در آيين‌هاي عزاداري حسيني نيز ممنوع است و اميدواريم عزاداران حسيني در شادگان اين موضوع را رعايت کنند.
صبري پور افزود:حرکت دسته جات در تاسوعا و عاشورا به سوي قدمگاه حضرت ابوالفضل عباس(ع) و يا مکان‌هاي زيارتي اين شهرستان ممنوع است.
وي با قدرداني از شهروندان شادگاني بيان کرد: از شروع ايام محرم تاکنون شهروندان شادگاني از هرگونه تجمع خودداري کردند و اميدواريم اين رويکرد همچنان تا پايان ماه محرم و صفر ادامه داشته باشد.


 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today