باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در این استان۴۲ درصد از بیماران کرونایی زن و ۵۸ درصد مرد و بیشترین مبتلایان در گروه سنی میانسال و سالخورده هستند.

سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: سومین مرحله غربالگری کرونا با اولویت شناسایی و توجه به افراد دارای بیماری زمینه‌ای در این استان در حال اجراست.
وی افزود: تلاش می‌شود در این مرحله افراد دارای بیماری زمینه‌ای از جمله افراد مبتلا به فشار خون و دیابت فراخوان داده شوند و مورد غربالگری قرار گیرند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به جان باختن ۴۵۱ بیمار ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، عنوان کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد ۳۳ درصد از جان باختگان مبتلا به دیابت و ۲۸ درصد مبتلا به فشار خون و مابقی نیز دچار سایر بیماری‌های زمینه‌ای هستند.
کشمیری تاکید کرد: ۴۲ درصد از بیماران مبتلا به ویروس کرونا زن و مابقی مرد هستند و بیشتر مبتلایان به این ویروس در استان بوشهر در گروه سنی میانسالان و سالخوردگان است.
وی بیان کرد: براساس آمار‌ها از شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر تاکنون ۲۵ هزار نفر بیمار حاد تنفسی به بیمارستان‌های استان مراجعه کرده که از این شمار ۱۰ هزار نفر مثبت بودند و از این افراد هفت هزار و ۵۰۰ نفر بستری شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: اکنون ۲۸۸ بیمار در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که از این شمار ۱۷۷ نفر مثبت هستند که از این تعداد ۵۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و ۱۷ نفر بدحال و به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند.
کشمیری افزود: در زمان حاضر ۹ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در استان بهبود یافته و ۶۸۰ نفر نیز در قرنطینه به سر می‌برند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday