باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان بوشهر گفت: در اين استان۴۲ درصد از بيماران کرونايي زن و ۵۸ درصد مرد و بيشترين مبتلايان در گروه سني ميانسال و سالخورده هستند.

سعيد کشميري، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان بوشهر بيان کرد: سومين مرحله غربالگري کرونا با اولويت شناسايي و توجه به افراد داراي بيماري زمينه‌اي در اين استان در حال اجراست.
وي افزود: تلاش مي‌شود در اين مرحله افراد داراي بيماري زمينه‌اي از جمله افراد مبتلا به فشار خون و ديابت فراخوان داده شوند و مورد غربالگري قرار گيرند.
دبير ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به جان باختن ۴۵۱ بيمار ناشي از ابتلا به ويروس کرونا، عنوان کرد: آمار‌ها نشان مي‌دهد ۳۳ درصد از جان باختگان مبتلا به ديابت و ۲۸ درصد مبتلا به فشار خون و مابقي نيز دچار ساير بيماري‌هاي زمينه‌اي هستند.
کشميري تاکيد کرد: ۴۲ درصد از بيماران مبتلا به ويروس کرونا زن و مابقي مرد هستند و بيشتر مبتلايان به اين ويروس در استان بوشهر در گروه سني ميانسالان و سالخوردگان است.
وي بيان کرد: براساس آمار‌ها از شيوع بيماري کرونا در استان بوشهر تاکنون ۲۵ هزار نفر بيمار حاد تنفسي به بيمارستان‌هاي استان مراجعه کرده که از اين شمار ۱۰ هزار نفر مثبت بودند و از اين افراد هفت هزار و ۵۰۰ نفر بستري شده‌اند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان بوشهر گفت: اکنون ۲۸۸ بيمار در بيمارستان‌هاي استان بوشهر بستري هستند که از اين شمار ۱۷۷ نفر مثبت هستند که از اين تعداد ۵۰ نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه و ۱۷ نفر بدحال و به دستگاه ونتيلاتور وصل هستند.
کشميري افزود: در زمان حاضر ۹ هزار نفر از مبتلايان به ويروس کرونا در استان بهبود يافته و ۶۸۰ نفر نيز در قرنطينه به سر مي‌برند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday