باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: نیرو‌های این یگان موفق به دستگیری و متلاشی کردن باند حفاران غیرمجاز در ارومیه شدند.

بهزاد حجابی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در پی دریافت گزارشات جوامع محلی مبنی بر فعالیت یک باند حفاران غیرمجاز در روستای گوگ‌تپه از توابع ارومیه مبنی بر انجام حفاری غیر مجاز اقدامات لازم برای دستگیری آن‌ها آغاز شد.
وی افزود: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که این افراد به صورت مخفیانه در حیاط شخصی خود واقع در مجاورت تپه تاریخی گوگ‌تپه اقدام به حفاری عمقی برای تحصیل اشیاء تاریخی می‎کردند.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی ادامه داد: این افراد با تلاش نیرو‌های یگان حفاظت استان و هماهنگی‌های صورت گرفته با کلانتری ۲۰ ارومیه طی عملیات هوشمندانه در محل حفاری دستگیر شدند.
وی تصریح کرد: با گزارش مذکور از جوامع محلی، نیرو‌های اطلاعاتی این یگان به سرعت و به صورت نامحسوس موضوع را بررسی و پس از حصول اطمینان نسبت به کسب دستور مقام محترم قضایی برای ورود به ملک مذکور اقدام و هماهنگی‌های صورت گرفته با عوامل کلانتری محلی یک عملیات موفقیت‌آمیز موفق به دستگیری دو نفر و کشف ابزار و ادوات حفاری از قبیل بیل، کلنگ، طناب و سطل شدند.
حجابی خاطرنشان کرد: همچنین قبل از ورود به منزل، یکی از حفاران نیز متواری شده بود که این فرد نیز در بازجویی‌های انجام گرفته شناسایی شد و عوامل کلانتری دستگیری فرد متواری را در دستور کار خود قرار دادند که در نتیجه متهمین برای سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل کلانتری ۲۰ شهرستان ارومیه شدند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today