باشگاه خبرنگاران/ دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: ۲۷۰ کانون فرهنگی مساجد در استان بوشهر با حفظ شیوه‌نامه‌های بهداشتی مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان را برگزار می‌کنند.

علیرضا پولاد، دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: امسال با توجه به شرایط ناشی از کرونا و دستور‌های منتشر شده در این خصوص، همه مساجد و حسینیه‌ها نمی‌توانستند برنامه عزادارای برگزار کنند، اما هر هیات و کانونی تلاش کرد در حد توان خود عزای امام حسین(ع) را برپاکند.
وی افزود: حتی برخی مساجد که توان برگزاری مراسم را ندارند با پخش صدای نوحه‌خوانی سال‌های گذشته نوای نوحه را در محله خود طنین انداز می‌کنند.
دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: ۴۰۰ کانون فرهنگی مساجد در استان داریم که ۲۷۰ کانون از ابتدای محرم میزبان برنامه‌های عزاداری با حفظ دستور‌های بهداشتی هستند.
پولاد عنوان کرد: در این میان، ۱۳۰ کانون فضای مناسبی دارند و می‌توانند پذیرای تعداد بیشتری از عزاداران باشند.
وی بیان کرد: کانون‌های مساجد تلاش کرده‌اند که برنامه‌های عزاداری خود را از طریق فضای مجازی به صورت مستقیم پخش می‌کنند.
دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: افزون بر این، ۱۴ هیات مذهبی هم به صورت سیار در مناطق مختلف استان در خیابان‌ها و معابر حضور می‌یابند و نوحه‌خوانی می‌کنند.
پولاد افزود: در شهر بوشهر چهار تکیه در نظر گرفته شده که در حوزه‌های اجتماعی کار می‌کنند.
وی با اشاره به راه‌اندازی پویش هر خانه یک حسینیه و برپایی روضه خوانی‌های خانگی و نصب پرچم‌های عزا بر سر در خانه‌ها، بیان کرد: تمام برنامه‌ها با حفظ شرایط بهداشتی که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اعلام کرده، برگزار می‌شود.
دبیر کانون‌های فرهنگی مساجد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همچنین از راه‌اندازی دو پویش اجتماعی خبر داد برای اینکه عزاداران حسینی به همنوعان خود کمک کنند؛ یکی پویش کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و کمک به تامین هزینه‌های درمانی بیماران کلیوی.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday