ايرنا/ فرماندار چالدران با اشاره به اينکه اين کرونا همچنان در سطح کشور و شهرستان شيوع دارد، گفت: اين شهرستان به لحاظ آماري با همکاري مردم و مسئولان در رتبه آخر استان در زمينه ابتلا به اين بيماري قرار دارد.

حسن محمدزاده، فرماندار چالدران اظهار کرد: در حال حاضر تنها راه پيشگيري و مبارزه با اين بيماري رعايت بهداشت فردي، اجتماعي و پروتکل‌هاي بهداشتي است.
وي ادامه داد: با اين وجود رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اين شهرستان نسبت به روزهاي گذشته کم رنگ‌تر شده است.
فرماندار چالدران با اظهار نگراني از وضعيت ميدان دواب به دليل رعايت نشدن موارد بهداشتي در خصوص مقابله و پيشگيري با کرونا بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در اين ميدان با نظارت شهرداري تاکيد کرد و افزود: فعاليت ميدان دواب در اين ايام کرونايي مطالبه عموم اهالي شهرستان خصوصا دامداران زحمتکش بود که بايستي شرايط خاص بهداشتي در آن حکمفرما مي‌شد، اما به دليل اينکه پيمانکار مربوطه توانايي ايجاد شرايط بهداشتي لازم را نداشت، بازار هفتگي و ميدان دواب شهرستان تعطيل اعلام شد.
وي همچنين بر رعايت تمامي موارد پروتکل‌هاي بهداشتي از سوي هيات‌هاي عزاداري تاکيد کرد و گفت: متاسفانه در برخي از اين هيات‌هاي عزاداري، موارد پروتکل بهداشتي رعايت نمي‌شود که براي پيشگيري از بيماري کرونا ضرورت دارد تمامي موارد بهداشتي از سوي آنها رعايت شود.
وي همچنين در ادامه با بيان اينکه راه‌اندازي دسته عزاداري قمه‌زني با قوانين حاکم بر کشور مغايرت دارد، افزود: تنها هيأت‌هاي عزاداري مجاز که جواز فعاليت خود را از سازمان تبليغات اسلامي دريافت کرده‌اند، مي‌توانند با رعايت پروتکل‌هاي مربوطه فعاليت کنند و نيروي انتظامي در صورت مشاهده موارد نقض قانون قطعا با متخلفان برخورد خواهد کرد.
محمدزاده با ابراز نگراني از عدم رعايت موارد بهداشتي در برخي از نانوايي‌ها نيز اظهار کرد: عرضه نان به مشتريان بايد با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي صورت گيرد و در صورت عدم رعايت اين موارد واحدهاي متخلف پلمب خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان غربي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان غربي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرين خبر آذربايجان غربي در اينستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today