ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: شهرستان ایذه از نظر تعداد مبتلایان ومیزان شیوع بیماری کرونا از جمله شهرهای با وضعیت سفید استان است.

فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: تاکنون در شهرستان ایذه از یک هزار و ۱۴۹ نفر از افراد مشکوک به کرونا نمونه گیری انجام شده‌است که از این تعداد جواب آزمایش یک هزار و ۶۱ نفر مثبت بوده‌است.
وی افزود: وضعیت شهرستان ایذه از ۱۴ مرداد سفید بوده است، هفته اول مرداد که در اوج پیک کرونا در استان بودیم وضعیت ایذه زرد بود که نشان از فعالیت خوب فرماندار، اعضای ستاد کرونای شهرستان و کادر بهداشت و درمان  دارد که توانستند کار خود را به نحو احسن انجام دهند و بحران کرونا را مدیریت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: هم اکنون چهار نفر در آی‌سی‌یو و سه نفر در تخت‌های عادی بیمارستان شهدای ایذه در زمینه کرونا بستری هستند که از این تعداد سه نفر مبتلای قطعی به کرونا تشخیص داده شده اند.
ابول نژادیان در ادامه با بیان اینکه ایذه باداشتن ۲۰۰ تختخواب در بیمارستان شهدا، از نظر تعداد تخت بیمارستانی به نسبت جمعیت در وضعیت نسبتا خوبی است، تصریح کرد: ما ابتدا باید شرایط فعلی این بیمارستان را حفظ کنیم، فضای سبز این بیمارستان هم در وضعیت نامناسبی است لذا مجوز گرفتن پیمانکار و تامین مالی برای ایجادسیستم آبیاری قطره‌ای درختان برای بهبود این وضعیت نیز داده می شود.
وی افزود: هفته گذشته ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به پروژه‌های درمانی ایذه تخصیص داده شد که عملیات ساخت آنها زودتر به پایان برسد، امیدواریم این پروژه‌ها اواخر شهریور در برنامه هماهنگ دولت برای افتتاح پروژه‌های درمانی سراسر کشور به بهره برداری برسند.
ابول نژادیان در ادامه از لزوم تعبیه پد استقرار بالگرد در ایذه سخن گفت و تاکید کرد: ایذه یکی از شهرستانهایی است که بیشترین ماموریت را در زمینه اورژانس هوایی دارد و این پد نیز باید هرچه زودتر تعبیه شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today