باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: نماز ظهر عاشورا در ۱۲ نقطه استان با حضور مردم متدین و ولایتمدار استان و با لحاظ کردن دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری مناسب برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان ضمن اشاره به برگزاری نماز ظهر عاشورا همزمان با دیگر نقاط کشور در ۱۲ نقطه استان سمنان، اظهار کرد: این نماز با حضور مردم متدین و عزادار استان در مراکز شهر‌ها و شهرستان‌های استان با لحاظ کردن دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در دو نقطه استان سمنان آئین عزاداری محوری در روز تاسوعا برگزار می‌شود، اذعان داشت: مجموعاً ۱۴ نقطه استان شاهد برگزاری آئین معنوی در ظهر روز تاسوعا و عاشورای حسینی خواهند بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا در سمنان به میزبانی میدان امام حسین(ع) از ساعت ۱۲ الی ۱۳ برگزار می‌شود، بیان کرد: آئین مشابهی در شهرستان مهدی‌شهر به میزبانی خیابان صاحب‌الزمان(عج) و از ساعت ۱۱ الی ۱۳ در روز عاشورا برگزار می‌شود و همچنان مراسم مشابهی نیز در روز تاسوعای حسینی در این شهرستان از ساعت ۱۱ الی ۱۳ در همان مکان برگزار خواهد شد.

شکری با بیان اینکه شاهرودی‌ها نیز نماز ظهر عاشورا را از ساعت ۱۲ الی ۱۳ به میزبانی ساعت گل برگزار خواهند کرد، ابراز داشت: مراسم مشابهی از ساعت ۱۱ الی ۱۳ در میدان عاشورای شهر میامی برگزار می‌شود و همچنان این مراسم معنوی در روستای نردین نیز از ساعت ۱۱ الی ۱۳ در مقابل مسجد جامع برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: نماز ظهر عاشورا در گرمسار هم از ساعت ۱۲ الی ۱۳ با حضور مردم در میدان امام خمینی(ره)، در آرادان از ساعت ۱۲ الی ۱۳ در میدان امام خمینی(ره) و در ایوان کی در محوطه امام زاده عاقب از ساعت ۱۲ الی ۱۳ با حضور مردم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا در سه نقطه دامغان برگزار خواهد شد، تاکید کرد: این آئین معنوی از ساعت ۱۲ الی ۱۳ به میزبانی پارک دانشجو، انتهای بلوار جنوبی و حسینیه ابوالفضل(ع) برگزار خواهد شد و همچنین در روز تاسوعای حسینی نیز آئینی مشابه در همین مکان‌ها و در همان زمان‌ها برگزار خواهد شد.

شکری با بیان اینکه نماز ظهر عاشورا در سرخه از ساعت ۱۲ الی ۱۳ به میزبانی میدان، ولی عصر(عج) برگزار می‌شود، گفت: آئین ویژه روز تاسوعای حسینی نیز در این شهرستان از ساعت ۱۶ الی ۱۹ به میزبانی گلزار شهدا برگزار می‌شود.

وی افزود: همراه داشتن وسایل شخصی مانند چادر نماز، مهر، تسبیح، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده مدام و مستمر از ماسک تا انتهای مراسم، عدم پذیرایی از نمازگزاران و… در زمره الزامات مراسم روز تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح استان سمنان است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today