ديار جنوب/ رئيس کميته نظارت و بازرسي بر اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي استان بوشهر با بيان اينکه تاکنون ۲ هزار ۴۱۳ پرونده براي واحدهايي‌که پروتکل بهداشتي را در مقابله با ويروس کرونا رعايت نکرده‌اند تشکيل شده، گفت: تاکنون ۶۹۳ واحد متخلف پلمب شده‌اند.

عباس قلي‌پور، رئيس کميته نظارت و بازرسي بر اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي استان بوشهر با تاکيد بر ادامه بازرسي‌ها و نظارت براي رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در جلوگيري از انتشار ويروس کرونا، اظهار کرد: کميته ويژه بررسي، نظارت و بازرسي در مديريت بيماري کرونا در استان بوشهر تشکيل شده که همه مصاديق پروتکل بهداشتي را پيگيري و رصد مي‌کند.
وي، از بازرسي 89 هزار و 629 واحد و اماکن، ادارات و نقاط مختلف در استان بوشهر خبر داد و بيان کرد: از اين تعداد 73 هزار و 902 مورد معادل 82 درصد مطلوب بوده است.
مديرکل بازرسي عملکرد و امور حقوقي استانداري بوشهر با بيان اينکه 16 هزار و 127 مورد از بازرسي‌‌هاي انجام شده از اماکن و واحدهاي مختلف نامطلوب بوده است، تصريح کرد: 18 درصد واحدهاي بازرسي شده در رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي نامطلوب بوده است که برخي از آنها منجر به تشکيل پرونده قضايي شده است.
رئيس کميته نظارت و بازرسي بر اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي در مقابله با کرونا از افزايش تيم‌هاي بازرسي و نظارت خبر داد و بيان کرد: تاکنون از بازرسي‌هاي انجام شده 2 هزار و 103 مورد متخلف آن منجر به تشکيل پرونده قضايي شده که پس از بررسي در تعزيرات حکومتي 693 واحد آن پلمب و تعطيل شده است.
قلي‌پور با بيان اينکه 97 درصد کارکنان ادارات استان بوشهر از ماسک استفاده مي‌کنند، خاطرنشان کرد: 87 درصد از کارکنان بانک‌ها و 60 درصد مردم عادي از ماسک استفاده مي‌کنند.
وي، از رعايت 90 درصد کارکنان ادارات استان بوشهر در توجه به فاصله‌گذاري اجتماعي خبر داد و تاکيد کرد: در مراکز بهداشتي و درماني استان بوشهر 96 درصد پروتکل بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي رعايت مي‌کنند.
رئيس کميته نظارت و بازرسي بر اجراي پروتکل‌هاي بهداشتي در مقابله با کرونا با اشاره به استفاده 72 درصد مردم در بانک‌ها از ماسک، گفت: کمترين رعايت استفاده از ماسک و پروتکل بهداشتي در بازار ماهي فروشان بوشهر به ميزان 41 درصد ثبت شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday