فرارو/ مادر رومينا در ادامه و با تاکيد بر اينکه خواهان تجديد نظر خواهي دراين پرونده و قصاص همسرش است، اضافه کرد: ديگر نمي‌خواهم شوهرم به روستا بازگردد.

مادر رومينا اشرفي نوجوان ۱۳ساله تالشي که خرداد ماه امسال توسط پدرش به قتل رسيد، گفت: راي دادگاه براي همسرم تنها ۹ سال و براي بهمن خاوري (پسري که رومينا با او فرار کرده بود) دوسال حبس اعلام شده است.

رعنا دشتي مادر رومينا اشرفي افزود: با وجود تاکيدات مقام‌هاي قضايي از "رسيدگي ويژه" به اين پرونده، راي دادگاه ترس و وحشت به جان من و خانواده‌ام انداخته است. من به اين راي اعتراض دارم و خواهان تجديدنظر در ديوان عالي کشور هستم.

با وجود آنکه در روز‌هاي ابتدايي نشر خبر قتل رومينا به عنوان "نمونه‌اي از نقض آشکار حقوق کودک" نام برده و گفته مي‌شد که به دليل ماهيت جرم، دادستان "مطابق با ماده ۵ قانون حمايت از کودک و نوجوان به عنوان "مدعي‌العموم" در اين پرونده وارد عمل مي‌شود؛ ولي راي دادگاه موجب برخي نگراني‌ها براي مادر رومينا و تنها فرزند خردسالش شده است.

مادر رومينا در ادامه و با تاکيد بر اينکه خواهان تجديد نظر خواهي دراين پرونده و قصاص همسرش است، اضافه کرد: ديگر نمي‌خواهم شوهرم به روستا بازگردد.

خانم دشتي گفته بعد از ۱۵ سال زندگي مشترک، هيچ علاقه و اميدي به ادامه زندگي با همسرش که اين بلا را سر آن‌ها آورده، ندارد و نگران جان تنها پسر و خانواده‌اش است.

مادر رومينا مدعي شد: در همين مدت کوتاه بار‌ها خانواده همسرم، من و فرزند خردسالم را تهديد کرده اند و با وجود آن که صلاحيت لازم را ندارند؛ قصد گرفتن کودک خردسالم را دارند.

او معتقد است: اگر همسرش قصاص نشود، بايد زنداني يا تبعيد شود، چرا که در غير اين صورت هيچ امنيتي براي او و اطرافيانش قابل تصور نيست.

بر اساس قانون مجازات اسلامي پدري که فرزندش را بکشد قصاص نمي‌شود و در صورت محکوميت در دادگاه به پرداخت ديه و حبس محکوم مي‌شود.

به گفته مادر رومينا حکم دادگاه براي بهمن خاوري که فرزندش چند روز قبل از قتل با او فرار کرده بود، تحمل تنها دو سال حبس است.

رومينا اشرفي، دختر نوجوان ۱۳ ساله تالشي متولد ۱۳۸۵ بود که در اول خرداد ماه سال ۹۹ در روستاي سفيد سنگان لمير، توسط پدرش به قتل رسيد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran