خبرگزاري دانشجو/ جانشين رييس پليس پيشگيري تهران بزرگ گفت: ستوان‌دوم پرويز کرمپور مأمور جان برکف کلانتري قلهک که بر اثر حادثه دچار سوختگي شديد شده بود، شب گذشته به درجه رفيع شهادت نائل شد.

سرهنگ جليل موقوفه‌اي، جانشين رييس پليس پيشگيري تهران بزرگ افزود: چند روز پيش يکي از مأموران کلانتري قلهک براي اجراي ابلاغ قضائي و حکم خلع يد به همراه نماينده دادستان و دادورز به آدرس مشخص در خيابان شريعتي، خيابان يخچال مراجعه کرد.

وي گفت: آدرس فوق خانه‌اي متعلق به يک خانم بود، اما همسرش در آنجا ساکن بود و شاکي طبق قانون حکم خلع يد را از مراجع قضائي گرفته بودند.

هنگامي که مامور پليس به همراه نماينده دادستان به آدرس مذکور مراجعه کردند همسر شاکي موضوع را پذيرفت و سپس نماينده قانوني دادگستري، مشغول تنظيم صورت‌جلسه شد.

در اين حين همسر شاکي پس از ورود به آشپزخانه، با برداشتن يک قوطي وايتکس حاوي تينر، محتويات را روي خود ريخت و با روشن کردن کبريت قصد آتش زدن خودش را داشت، اما مأمور کلانتري با حواس‌جمعي، کبريت روشن را از دست وي گرفت و اين شخص را به راهرو برد تا از خطرات احتمالي جلوگيري کند.

موقوفه‌اي ادامه داد: در ادامه فردي که روي خودش تينر ريخته بود، عنوان کرد که در حال سوختن است که بلافاصله مأمور کلانتري وارد آشپزخانه شده و با پر کردن يک پارچ آب، قصد داشت آب را روي صورت مرد ريخته و از شدت سوزش صورتش کم کند غافل از اينکه اين مرد در جيبش فندک داشت و با روشن کردن فندک خود را آتش زد.

اين مقام انتظامي تصريح کرد: مأمور جان بر کف پليس، حين مواجه شدن با اين صحنه، پارچ آب را روي مرد ريخت، مجدداً او را بغل کرده و از پله‌ها پايين آورد تا وارد حياط کرده و از سوختن بيشتر آن جلوگيري کند غافل از اينکه لباس خودش هم آغشته به تينر شده و وي نيز سوخت.

وي ادامه داد: در ادامه همسايگان، نماينده دادستاني و پسر ۲۲ ساله اين مرد که در محل حضور داشتند، با مشاهده اين صحنه بلافاصله شيلنگ آب را باز کرده و روي اين دو نفر ريخته و با حضور عوامل اورژانس و آتش‌نشاني در نهايت اين دو نفر به بيمارستان منتقل شدند که همسر شاکي به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

جانشين پليس پيشگيري تهران بزرگ، گفت: ستوان‌دوم پرويز کرمپور مأمور جان بر کف کلانتري قلهک که بر اثر اين حادثه دچار سوختگي شديد ۶۰ درصد از نوع درجه سه از ناحيه صورت، سينه، دست و ساير قسمت‌هاي بدن شده و در آي سي يو بيمارستان بستري بود، شب گذشته به درجه رفيع شهادت نائل شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran