ديار آفتاب/ مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش با بيان اين مطلب که وضعيت شهرستان زرد است، اظهار کرد: از ابتداي شيوع بيماري کرونا تا کنون ۱۱۶ نفر به بيماري کرونا در شهرستان تفرش مبتلا شده که از اين تعداد ۱۱ نفر ايزوله خانگي هستند، ۶ نفر بهبود يافته و هيچ نفر بستري هم در بيمارستان نداريم و ۹۹ نفر هم بهبود يافته اند.

کوروش دالوندي، مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش با اشاره به تمهيداتي که براي برگزاري مراسم عزاداري ماه محرم پيش بيني شده است؛ گفت: برنامه ريزي هاي خاص بر اساس پروتکل هاي بهداشتي و دستورالعمل هاي ستاد ملي کرونا انجام و ضمن ابلاغ به ادارات و هيئت ها، تاکيد بر رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي شده است.
دالوندي از شهروندان و ميهمانان خواست با رعايت ضوابط بهداشتي و فاصله گاري اجتماعي و به همراه داشتن ماسک در مراسم هاي عزاداري شرکت کنند تا از افزايش مبتلايان به اين بيماري خودداري شود. امسال هم ملت ايران سنگ تمام مي گذرانند هم مسائل بهداشتي را رعايت مي کنند و هم به عزاداري مي پردازند.
وي در خصوص اطعام مجالس عزاداري ماه محرم افزود: هر گونه پخت و سرو مايعات و غذا ممنوع است و مردم مي‌توانند نذورات  خود را غالب جيره خشک ارائه کنند؛ مراسم به صورت ثابت در محيط سرباز و بدون استفاده از هر گونه وسايل مانند سنج و طبل و .... برگزار مي شود. افراد مي‌توانند از زنجير شخصي استفاده کنند. دسته ها نمي توانند در خيابانها حرکت کنند و فقط با رعايت فاصله و ماسک در محيط سرباز و در مدت زمان کمتر از دو ساعت مي توانند برنامه هاي عزاداري را برگزار کنند.
مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش با بيان اين مطلب که وضعيت شهرستان زرد است، اظهار کرد: از ابتداي شيوع بيماري کرونا تا کنون ۱۱۶ نفر به بيماري کرونا در شهرستان تفرش مبتلا شده که از اين تعداد ۱۱ نفر ايزوله خانگي هستند، ۶ نفر بهبود يافته و هيچ نفر بستري هم در بيمارستان نداريم و ۹۹ نفر هم بهبود يافته اند.
دالوندي با تاکيد بر رعايت ضوابط بهداشتي، خاطرنشان کرد: عدم رعايت ضوابط بهداشتي مي‌تواند وضعيت شهرستان را به سمت وضعيت قرمز ببرد که مشکلاتي را براي دانش آموزان و شهروندان به همراه خواهد آورد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today