تسنيم/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي همدان گفت: بر اساس بازديدهاي به عمل آمده از هيئت‌هاي مذهبي و عزاداري، تمام پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي در اين هيئت‌ها رعايت شده است.

منوچهر کرمي، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي همدان در اين باره اظهار داشت: از روزهاي پيش از شروع ماه محرم دستورالعمل‌هاي بهداشتي مربوط به هيئت‌هاي عزاداري توسط وزارت بهداشت تعيين و به استان‌ها ابلاغ شد.
وي با تاکيد بر اينکه حضور همياران بهداشت در تمام هيئت‌ها اجباري است تصريح کرد: بر اساس بازديدهاي مشترک اداره کل تبليغات اسلامي، نيروي انتظامي و دانشگاه علوم پزشکي همدان، همه هيئت‌هاي مذهبي نسبت به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و اجراي فاصله گذاري اجتماعي خوش درخشيدند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي همدان با بيان اينکه يک هزار و 154 مورد از مساجد، تکايا، حسينيه‌ها و محل برگزاري عزاداري‌ها، فضاي باز تعيين شده توسط اداره کل تبليغات اسلامي و هيئت‌هاي مذهبي  مورد بازرسي و رصد تيم هاي بازرسي قرار گرفتند اظهار داشت: خوشبختانه بيش از 93 درصد از عزاداران از ماسک استفاده مي‌کردند.
کرمي با تاکيد بر اينکه بيشترين نگراني و دغدغه ما مربوط به سفرهاي غيرضروري مردم به استان‌هاي ديگر است گفت: هر گونه عادي انگاري شرايط مي‌تواند سبب موج جديدي از کرونا شود.
وي با بيان اينکه امسال استفاده از طبل، سنج و ادوات نظير آن در دسته‌هاي عزاداري ممنوع شده است گفت: حرکت دسته‌ها نيز ممنوع است و اجازه ايجاد تجمع به تماشاچي‌ها داده نمي‌شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي همدان با تاکيد بر اينکه برخي مراسمات مانند مراسم روز سوم پس از عاشورا در همدان برگزار نمي‌شود اظهار داشت: با توجه به وضعيت شيوع کرونا در هر يک از شهرستان‌هاي استان تعداد روزهاي برگزاري مراسم تعيين شده است.
کرمي با بيان اينکه کرونا در کمين تمام گروه‌هاي سني است و پير و جوان هم نمي‌شناسد گفت: افراد مبتلا به بيماري‌هاي زمينه‌اي، بيماران سرطاني، مبتلا به ديابت، فشار خون، بيماران نقص ايمني، سالمندان و مادران باردار از حضور در تجعمات و هيئت‌هاي عزاداري خودداري کنند.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today