ايسنا/ امام جمعه قم با تاکيد بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در آيين‌هاي عزاداري گفت: با شرکت در مجالس امام حسين(ع) انسجام و اطاعت خودمان را از رهبري و ولايت حفظ کنيم و براي رشد و اعتلاي کشورمان و ريشه کني ويروس منحوس کرونا دعا کنيم.

آيت الله سيد محمد سعيدي امام جمعه قم، گفت: هميشه بايد ياد حماسه بزرگ کربلا و عزاي امام حسين(ع) را برپا داشته و به معارف عاشورايي را ترويج کنيم.

وي افزود: در اين ايام حتي کساني که شيعه و يا مسلمان نيستند، اما ارادتي به حضرت سيدالشهدا(ع) دارند؛ و علتش اين است که با عنايت حق تعالي، قيام آن حضرت به گونه اي طراحي شده است که در همه زمان ها و مکان ها تا ابد اين جريان کربلا جاري و ساري باشد.

وي اظهار داشت:‌ماهيت کربلا اختصاص به يک زمان و مکان خاصي ندارد، امام حسين(ع) در قضيه کربلا دنبال اين حقيقت بودند که شفاعت داشته باشند و درطول تاريخ هر کس که مي‌خواهد رهروي راه حضرت اباعبدالله(ع) باشد، آن حضرت از او دستگيري مي‌کنند.

وي افزود: اقامه و عزاي امام حسين(ع)؛ اختصاص به قوم و ملت خاصي ندارد و نيز اين فرضيه الهي مشروط به شرط خاصي نيست؛ هرکس در عزاي ايشان شرکت کند به همين اندازه در پيشگاه خداوند اين عمل او صحيح و مقبول است و راهي است براي اين که بتواند به سوي حقيقت اصلي، راه پيدا کند.

سعيدي در بخش ديگر سخنان خود، با بيان اين که امام حسين(ع) کشتي نجات است، گفت: حال که خيمه عزاي امام حسين(ع) برپاشده، هرکس سوار اين کشتي شود؛ اين کشتي نجات است و امام حسين(ع) ما را نيز از امواج خروشان مشکلات و بلاها نجات ميدهد به شرط اين که قول بدهيم که حسيني شويم.  

وي با بيان اين که نبايد از رحمت الهي نا اميد شد، اظهار داشت: به ويژه در اين دهه اول محرم، لطف خدا نسبت به بندگانش مضاعف مي‌شود، از اين رو يکي از پرشکوه ترين پيام هاي حماسه کربلا اين است که تا فرصت باقي است به زير پرچم سيدالشهدا(ع) بياييم  و همچون «حُر» که از فرصت خدادادي استفاده کرد و از سپاه کفر و ظلم فاصله گرفت و به اردوگاه حسيني(ع) پناه آورد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday