ايسنا/ سواحل شلوغ، ترافيک هاي پر حجم در جاده ها، تردد قابل توجه مسافران در شهرها همگي حکايت از بي توجهي مردم به هشدارهاي کارشناسان و پزشکان در مورد عدم تردد و سفر در ايام تعطيلات اين روزها دارد؛ وزير بهداشت پيش از تعطيلات اعلام کرده بود" خواهش مي‌کنم از مردم دوباره بار و بنديل سفر نبندند؛ بيشترين گرفتاري را ما در مازندران داريم" اما گويا آب از سر مسافران گذشته است.

با توجه به اينکه مصوب شده بود در اين چند روز تعطيلات، فروشگاه هاي بزرگ هيچ فروشي نداشته باشند؛ اما در برخي از شهرهاي مازندران اين مصوبه رعايت نشد و ازدحام جمعيت در فروشگاه ها ادامه داشت.

به گفته فرمانده پليس راه مازندران متاسفانه مسافران هيچ اعتنايي به توصيه‌هاي مسئولان بهداشتي ندارند و به سهولت در پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و سطح شهرها تردد دارند.

بر اساس گزارش پليس راه مازندران تا ديروز ترافيک در ورودي محورهاي کندوان، ابتداي جاده چالوس، محور هراز، شهر آمل، نور، نوشهر و تنکابن و رامسر بسيار شديد بوده است اين در حاليست که مازندران در وضعيت بحراني کرونا به سر مي برد.

سيد عباس موسوي رييس اين دانشگاه در مورد آخرين وضعيت بيماران کرونايي در مازندران اظهار کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۱ بيمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخيص باليني در بيمارستان هاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکي مازندران در سطح استان بستري شدند.

وي افزود: ظرف همين مدت تعداد ۱۱۹ نفر از افراد مشکوک بستري شده، از بيمارستان ها مرخص شدند و  تکميل روند درماني خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رييس دانشگاه علوم پزشکي مازندران با بيان اينکه هم اکنون ۵۴۹نفر بيمار مشکوک به ويروس کرونا با علائم تنفسي مشکوک به کرونا بر اساس تشخيص باليني در اين مراکز بستري هستند، گفت: از اين تعداد ۱۷۲نفر با علائم حاد تنفسي در بخش هاي مراقبت ويژه بستري هستند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today