تسنيم/ مدير ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختياري گفت: نماز ظهر عاشورا در ۵ نقطه شهرکرد اعم از مصلي امام خميني(ره)، امامزادگان دو معصوم، تپه نورالشهدا، ورزشگاه تختي و مدرسه شهيد بهشتي شهرکرد برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد کريمي، مدير ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختياري اظهار داشت: شيعيان و عزاداران حسيني با وجود ويروس کرونا بازهم مجالس عزاداري سيدالشهدا(ع) را خالي نکردند و با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي در حياط مساجد، مدارس، حسينيه‌ها و تکيه‌ها حاضر شدند و دين خود را به امام شهيدشان ادا کردند.
وي ادامه داد: در روز عاشورا نيز به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي شده است که مراسمات عزاداري در تمامي شهرستان‌ها تا قبل از اذان ظهر به پايان رسند و نماز ظهر عاشورا طبق رسوم هر ساله، ولي با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در مکان‌هاي روباز که معمولاً گلزارهاي شهدا و يا حياط مدارس و حسينيه‌ها است، برگزار شود.
مدير ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختياري اظهار کرد: نماز ظهر عاشورا در 5 نقطه شهرکرد اعم از مصلي امام خميني(ره)، امامزادگان دو معصوم، تپه نورالشهدا، ورزشگاه تختي و مدرسه شهيد بهشتي شهرکرد برگزار خواهد شد.
کريمي تصريح کرد: شرکت کنندگان در اين مراسمات حتما از ماسک، دستکش و کيسه کفش شخصي استفاده کنند، همچنين مهر نماز و سجاده  و کتب ادعيه شخصي نيز همراه داشته باشند.
وي افزود: عزاداران حسيني به منظور حفظ سلامت خود و افراد ديگر جامعه چنانچه احساس تب، سرفه و بيماري‌هاي شبيه آنفولانزا و سرماخوردگي مي‌کنند حتي‌الامکان در مکان‌هاي عمومي از جمله اين مراسمات شرکت نکنند.
مدير ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اينکه چنانچه عزاداران بيماري زمينه‌اي همچون ديابت و تنگي نفس(آسم) دارند از حضور در مراسم جدا خودداري کنند، تصريح کرد: بهداشت و طهارت و وضو را از منزل شروع کنيد تا در محل برگزاري نماز کمترين استفاده را امکانات عمومي داشته باشيد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday