باشگاه خبرنگاران/ حجت الاسلام و المسلمين مرادي گفت: دستگاه قضايي خوزستان پيگير حل مشکلات و سندار کردن منازل کوي مدرس اهواز است.

حجت الاسلام صادق مرادي، رئيس کل دادگستري خوزستان در جلسه بررسي مسائل و مشکلات کوي مدرس اهواز گفت: دستگاه قضايي استان با جديت پيگير حل مشکلات و سندار کردن منازل اين منطقه است و اهالي آن هيچ نگراني از تخليه و اقدام قضايي نداشته باشند.
او افزود: با توجه به اينکه بخش کوچکي از اين منطقه در مالکيت سازمان جمع آوري اموال تمليکي است، اين سازمان از طريق مزايده اقدام به فروش اراضي خود در اين منطقه کرد و باعث نگراني مردم کوي مدرس اهوازشد که دستگاه قضايي استان اعلام مي‌دارد که اين مزايده هيچ گونه مخاطره براي مالکيت آنان نخواهد داشت.
حجت الاسلام مرادي اظهار داشت: مالک زمين‌ها بعد از برگزاري مزايده گفته که من نسبت به اراضي مردم اين منطقه که در آن ساکن هستند هيچ ادعايي ندارم، ولي مردم نسبت به اين موضوع هنوز نگراني دارند و بايد سازمان بازرسي براي بررسي اين مزايده در اسرع وقت ورود کند و اگر در اين مزايده مشکلاتي وجود داشت، دستگاه قضايي بدون هيچ مسامحه‌اي با مقصران برخورد جدي و قاطعي مي‌کند.
او تصريح کرد: عده‌اي معدودي فرصت طلب و زمين خوار که ساکن اين منطقه نيستند، در اين مدت اخير با سوء استفاده از مردم با فروش بخشي از زمين‌ها به دنبال تصرف اراضي ملي هستند که در اين خصوص دستوراتي به دادستان مرکز استان نسبت به شناسايي و برخورد با اين افراد داده شد و مردم هيچ نگراني از تخليه و اقدام قضايي نسبت به اين موضوع نداشته باشند.
رئيس کل دادگستري خوزستان با اشاره به اينکه اکثر منازل اين منطقه فاقد سند هستند، بيان داشت: دستگاه قضايي استان با بررسي دقيق اين موضوع و تشکيل کارگروه ويژه بررسي مشکلات کوي مدرس، به دنبال سند دار کردن منازل و اراضي اين منطقه و مناطق ديگر کلانشهر اهواز که مالکيت مالکان محرز و مورد تائيد قرار گرفته، است.
او بر ضرورت پرهيز مسئولان از هرگونه حاشيه سازي تاکيد کرد و ادامه داد: يک عده زمين خوار و فرصت طلب خارج يا در محدوده شهري با سپر قرار دادن و سوء استفاده از مردم عزيز و ولايت مدار اقدام به تصرف اراضي ملي و ساخت و ساز مي‌کنند که بايد دستگاه‌هاي متولي بدون هرگونه حاشيه سازي با آن‌ها برخورد قاطعي داشته و مردم هم نسبت به اين افراد حساس و حتما در اين زمينه با دستگاه قضايي همکاري مطلوبي داشته باشند.
حجت الاسلام مرادي در ادامه از مسئولان شهري خواست که هيچ گونه تبعيضي در خدمات دهي بين مناطق مرفه و کم برخوردار نداشته باشند و بر توسعه و خدمات دهي مضاعف از جمله کوي مدرس و مناطق کم برخوردار تاکيد کرد.
براساس اين گزارش؛ در اين جلسه مصوب گرديد که کارگروهي متشکل از نمايندگان مردم، اداره راه و شهرسازي، استانداري، سازمان ثبت و اسناد، دادگستري و شهرداري کلانشهر اهواز براي بررسي بيشتر مسائل و مشکلات و همچنين پيگيري سند دار کردن منازل کوي مدرس (خروسي) اهواز تشکيل شود.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today