ايرنا/ نماينده مردم دشتستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: در راستاي حمايت از بخش کشاورزي عوارض صادرات خرما برداشته شده و برگشت پول صادرکنندگان با ارز آزاد انجام مي‌شود.

ابراهيم رضايي، نماينده مردم دشتستان در مجلس شوراي اسلامي ابراز کرد: مشکل صادرکنندگان براي ارز برگشتي نيز حل شده و ارز آنها با نرخ آزاد وارد کشور مي‌شود که مجموعه اين اقدام‌ها باعث روان سازي در صادرات و افزايش قيمت خرما مي‌شود.
وي بيان کرد: نسبت به خرما و بازار آن خوشبين هستيم و اميد مي‌رود شاهد وضعيت بهتري در روزهاي آينده باشيم.
رضايي ادامه داد: شرکت‌هاي بسته بندي در شهرستان دشتستان بايد فعال‌تر شوند و در اين ارتباط از تمام ظرفيت‌ها براي فعال شدن واحدهاي راکد نيز استفاده مي‌شود.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت:  توسعه سردخانه‌ها نيز نقش مهمي در نگهداري بهتر محصول خرما دارند که بايد به اين امر توجه لازم شود.
رضايي افزود: خرما جزو کالاهاي اساسي نيست و افزايش قيمت آن نگراني ندارد.
نماينده مردم دشتستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: مطالبه و درخواست کشاورزان نيز اين است که خرماي امسال با قيمت مقبول و منطقي به فروش برسد.
وي با تاکيد بر لزوم توسعه زيرساخت‌هاي نگهداري، صنايع تبديلي و تکميلي و بسته بندي خرما در دشتستان، افزود: از همه فعالان اين عرصه حمايت و براي رفع نيازهاي آنان از همه ظرفيت و توان خود استفاده مي‌کنيم.
رضايي يادآورشد: خرماي دشتستان بايد در همين شهرستان بسته بندي، توزيع و صادر شود چون با اين فرايند علاوه بر سود بيشتر وضعيت اشتغال و اقتصاد جوانان اين شهرستان نيز بهبود مي‌يابد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرين خبر بوشهر در اينستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday