باشگاه خبرنگاران/ مديرکل مديريت بحران استانداري اصفهان گفت: در مديريت بحران برنامه‌ريزي شد که هر مدرسه يک پايگاه امداد و نجات باشد.

منصور شيشه‌فروش، مديرکل مديريت بحران استانداري اصفهان با بيان اين‌که يک بالگرد امدادي در استان اصفهان مستقر است و فوريت‌هاي پزشکي مسؤوليت آن را بر عهده دارد، اظهار کرد: از اول سال تاکنون اين بالگرد امدادي ۲۰ مأموريت را انجام داده و بيش از ۲۷ نفر بيمار را به مراکز درماني انتقال داده است.
مديرکل مديريت بحران استانداري اصفهان با اشاره به انتقال دو مادر باردار و ۱۰ مورد مصدوم حوادث ترافيکي، افزود: فلسفه انجام عمليات امداد هوايي اين است که بيماراني که فوريت دارند به سرعت به مراکز درماني انتقال دهند.
وي با اشاره به اين‌که ۴۰ پد بالگرد در سطح استان اصفهان جانمايي شده که تاکنون ۱۳ پد به بهره‌برداري رسيده و مابقي با همکاري شهرداري و فوريت‌هاي پزشکي آماده مي‌شود، گفت: تلفن‌هاي امدادي ۱۱۰، ۱۱۵، ۱۲۵، ۱۱۲ است و چنانچه افراد در جاده‌ها دچار حادثه شدند بايد با اين تلفن‌ها تماس بگيرند.
شيشه‌فروش با اشاره به اين‌که با استان‌هاي هم مرز در زمان وقوع حادثه هماهنگي کرده‌ايم، بيان کرد: در حوزه يزد براي خور و بيابانک، در حوزه کاشان با قم هماهنگي شده تا در موقع بروز حادثه در مناطق هم مرز دستگاه‌هاي امدادي بتوانند سريع خدمات‌رساني کنند.
مديرکل مديريت بحران استانداري اصفهان با اشاره به اين‌که استان اصفهان با هشت استان همجوار معين است و آن‌ها هم براي استان اصفهان معين هستند، عنوان کرد: اصفهان جانشين تهران در حوادث ملي است و اصفهان براي منطقه ۲ شهر تهران معين است و منطقه ۲ نيز در حوادث براي اصفهان معين است، بنابراين پروتکل‌هايي تنظيم شده تا در زمان حوادث از ظرفيت‌هاي امدادي همديگر استفاده کنيم.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرين خبر اصفهان در اينستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today