باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع سه بيمار جديد مبتلا به ويروس کرونا در استان کردستان شناسايي شده‌اند.

فرزين رضاعي رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان با اشاره به شمار بيماران بستري شده در بيمارستان‌هاي استان کردستان تا ظهر امروز، گفت: هم اکنون ۱۰۷ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان کردستان بستري هستند.

وي با بيان اينکه شهرستان سنندج داراي بيشترين بيمار مبتلا به کرونا است، عنوان کرد: هم‌اکنون در بيمارستان‌هاي سنندج ۶۹ نفر بستري هستند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان افزود: هم اکنون در سقز ۱۰ نفر، مريوان ۱۱ نفر، قروه چهار نفر، بيجار چهار نفر، کامياران چهار نفر، بانه سه نفر، دهگلان يک نفر و ديواندره يک نفر بستري هستند.

رضاعي به وضعيت بيماران بدحال در بيمارستان‌هاي استان کردستان اشاره کرد و يادآور شد: هم‌اکنون ۳۸ نفر بيمار مبتلا به کرونا در بخش ويژه(آي. سي. يو) بستري هستند.

وي آمار فوت شدگان بر اثر بيماري کرونا در استان کردستان از ابتدا تاکنون را ۴۳۶ نفر عنوان کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته خوشبختانه هيچ بيمار کرونايي در استان جان خود را از دست نداده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: تاکنون ۸۲ نفر در سقز، ۱۵۳ نفر در سنندج، ۳۸ نفر در قروه، ۳۳ نفر در بانه، ۲۵ نفر در مريوان، ۲۵ نفر در بيجار، ۳۸ نفر در کامياران، ۳۲ نفر در ديواندره و ۱۰ نفر در دهگلان جان خود را از دست داده‌اند.

رضاعي با اشاره به نظارت دانشگاه علوم پزشکي بر دفن افراد فوت شده به‌دليل ابتلا به ويروس کرونا، بيان کرد: همه موارد به‌صورت بهداشتي و با رعايت دستورالعمل‌هاي مرتبط با اين کار که از سوي وزارت بهداشت اعلام شده، دفن شده‌اند.

وي خطاب به مردم استان کردستان گفت: روند فاصله‌گذاري اجتماعي، استفاده از ماسک، شست‌وشوي مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجراي اصول بهداشتي و قرنطينه را تا قطع زنجيره اين ويروس مهلک رعايت کنيد در غير اين صورت افزايش تعداد زياد مبتلايان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهيم بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online