رکنا/ شخص ناشناسي در همدان با ايجاد يک صفحه مجازي در شبکه اجتماعي اينستاگرام تصاوير شخصي يک زن جوان را در فضاي مجازي منتشر کرد.

سرهنگ‌ محمدعلي فرهودي رئيس پليس فتا قزوين ضمن تشريح اين خبر گفت: در پي شکايت يکي از شهروندان قزويني مبني بر انتشار تصاوير شخصي و خصوصي خود در شبکه اجتماعي اينستاگرام ، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران اين پليس قرار گرفت.
وي ادامه داد: شاکي در اظهارت خود بيان داشت شخص ناشناسي با ايجاد يک صفحه مجازي در شبکه اجتماعي اينستاگرام تصاوير شخصي بنده را در فضاي مجازي منتشر کرده و موجب وارد شدن خدشه به آبرو و حيثت بنده شده و الفاظ ناشايست و خلاف واقع به بنده نسبت داده که تقاضاي شناسايي و دستگيري عامل جرم را دارم.
سرهنگ فرهودي گفت : کارآگاهان پليس فتا قزوين با بررسي سرنخ هاي موجود و انجام اقدامات تخصصي رد مجرم را در فضاي مجازي دنبال و ضمن شناسايي عامل انتشار تصاوير شاکي ، با هماهنگي هاي قضايي به عمل آمده مجرم را دستگير و به پليس فتا منتقل کردند.
منتشرکننده عکس هاي خصوصي زن جوان از نزديکان شاکي بود
رئيس پليس فتا قزوين تصريح کرد: متهم که از نزديکان شاکي نيز است در مواجه با مستندات پرونده ضمن اعتراف به جرم خود بيان داشت که صفحه اينستاگرامي متعلق به وي بوده و در پي اختلافاتي که با شاکي داشته ، به قصد انتقام جويي تصاوير وي را که در اختيار داشته در فضاي مجازي منتشر کرده است.
جزئيات جرايم رايانه اي
اين مقام مسئول ادامه داد : مطابق ماده 745 قانون جرايم رايانه اي هر کس به وسيله سامانه هاي رايانه اي يا مخابراتي صوت يا تصوير يا فيلم خصوصي يا خانوادگي يا اسرار ديگري را بدون رضايت او جز در موارد قانوني منتشر کند يا دسترس ديگران قرار دهد، به نحوي که منجر به ضرر يا عرفاً موجب هتک حيثيت او شود، به حبس از نود و يک روز تا دو سال يا جزاي نقدي از پنج ميليون (5.000.000) ريال تا چهل ميليون (40.000.000) ريال يا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
وي توصيه کرد: شهروندان با رفتار مسئولانه خود در فضاي مجازي و نظارت بيشتر بر عملکرد فرزندان خود مي توانند نقش بسزايي در کاهش جرايم فضاي مجازي داشته باشند و از ارتکاب برخي جرايم از سوي فرزندان و نزديکان خود پيشگيري به عمل آورند.
رئيس پليس فتا قزوين از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با موارد مشابه، آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوريت‌هاي سايبري، با ما در ميان بگذارند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today