باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد، از افزايش مراجعه بيماران سرپايي با علايم باليني مشکوک به بيماري کرونا به مراکز بهداشتي و درماني سرپايي چهارمحال و بختياري خبر داد.

مجيد شيراني، رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: طي ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۷ بيمار با علايم باليني مشکوک به بيماري کرونا به مراکز بهداشتي و درماني سرپايي استان مراجعه داشته اند که از اين تعداد ۴۰ بيمار با علايم مشکوک به اين بيماري در مراکز درماني بستري شده اند.
او افزود: طي ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپايي، تست ۱۳ مراجعه کننده بيمارستاني با علايم باليني مشکوک به بيماري کوويد ۱۹ که در مراکز درماني بستري شده بودند مثبت قطعي اعلام شد.
شيراني اضافه کرد: هم اکنون ۱۵۳ بيمار مثبت قطعي و مشکوک به بيماري کرونا در مراکز درماني استان تحت مراقبت و درمان هستند که از اين تعداد ۱۰۶ نفر مثبت قطعي و مابقي در انتظار پاسخ نتايج آزمايشات براي رد يا تاييد بيماريشان هستند.
او ادامه داد: متاسفانه طي ۲۴ساعت گذشته چهار مورد جديد فوتي ناشي از ابتلا به بيماري نوپديد کوويد ۱۹ در استان گزارش شده است و مجموع فوتي‌هاي ناشي از ابتلا به اين بيماري در چهارمحال و بختياري ۱۸۸ نفر است.
شيراني گفت: هم اکنون ۴۲ بيمار با شرايط بحراني و حال عمومي نسبتاً بد در بخش‌هاي مراقبت ويژه مراکز درماني استان تحت مراقبت و درمان هستند.
او نکته حائز اهميت در استفاده از ماسک، را استفاده صحيح و رعايت اصول استفاده از آن دانست و يادآور شد: اين شيوه‌ها بار‌ها در کليپ‌هاي آموزشي به آن اشاره شده است.
شيراني افزود: يکي از ساده ترين، عملي‌ترين و موثرترين راه مقابله کرونا استفاده همگاني از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهميت قرار دارد.
او اضافه کرد: همچنان توجه به سه نکته رعايت بهداشت دست ها، تنفس و رعايت فاصله اجتماعي مؤثر‌ترين راه مقابله با بيماري کوويد ۱۹ محسوب مي‌شود.
شيراني گفت: با توجه به ضرورت استفاده از ماسک، زدن ماسک نشانه شخصيت، اعتماد به نفس و مسئوليت پذيري و عدم استفاده از آن نشانه عدم پايبندي به تعهدات اجتماعي است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان چهارمحال و بختياري را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرين خبر چهارمحال و بختياري در اينستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday