باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي البرز براي پيشگيري دانش آموزان از ابتلا به بيماري کوويد-۱۹ به چند توصيه اشاره کرد.
 

شهاب معيني مستوفي، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي البرز با اشاره به اين که تمامي دانش آموزان و کارکنان قبل از ورود به مدرسه و سپس هفته‌اي يک بار فرم خود اظهاري را تکميل کنند گفت: تعداد  دانش آموزان با ابعاد و تهويه فضاي فيزيکي در کلاس‌ها متناسب باشد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي البرز افزود:  از حضور کارکنان و دانش آموزان  داراي علائم کرونا  در مدرسه پيشگيري شود.
مستوفي گفت: دانش آموزان، معلمان و کارکنان درصورت داشتن علائم مشکوک مانند تب از رفتن به مدرسه خودداري کنند و بازگشت آن‌ها به مدرسه منوط به دريافت گواهي پزشک  باشد.
او با بيان  اين که استفاده از ماسک توسط دانش آموزان، معلمان و کارکنان در مدت زمان حضور در مدرسه رعايت شود گفت: حفظ فاصله اجتماعي ايمن حداقل يک متر درتمامي فضا‌هاي مدرسه رعايت شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي البرز با اشاره به اين که از تجمع و ازدحام کارکنان و دانش آموزان در فضا‌هاي مختلف مدرسه مانند حياط، سالن،کلاس‌ها، سرويس‌هاي بهداشتي، اتاق آبدارخانه، اتاق کپي و همچنين از تجمع خانواده دانش آموزان در فضاي خارج مدرسه جلوگيري شود گفت: انجام تمامي فعاليت‌هاي ورزشي جمعي و پربرخورد تا اطلاع ثانوي ممنوع است.
مستوفي با بيان اين که از برگزاري مراسم صبحگاه و فوق برنامه‌ها خودداري شود افزود: استراحت دانش آموزان بين کلاس‌ها در حداقل زمان و در فواصل زماني مختلف انجام شود.
او گفت: از همزماني رفت و آمد دانش آموزان و ازدحام در ساعت شروع و پايان مدرسه خودداري شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي البرز با اشاره به اين‌که مواد مناسب ضدعفوني کننده دست به اندازه  کافي و در قسمت‌هاي مناسب تعبيه شود افزود: استفاده از وسايل حفاظت فردي شامل ماسک، دستکش و لباس کار مناسب توسط فرد مسئول نظافت در هنگام نظافت الزاميست.
او گفت: استفاده از لوازم التحرير شخصي در مدارس الزاميست.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان البرز را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرين خبر البرز در اينستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday