فارس/ رئيس کل دادگستري استان فارس با اشاره به رهايي 24 نفرمحکوم به قصاص نفس، از چوبه دار در سال جاري گفت: دو نفر ديگر از محکومين به قصاص نفس در استان فارس نيز با جلب رضايت اولياي دم و با تلاش اعضاي شوراهاي حل اختلاف استان از چوبه دار رهايي يافتند.

حجت الاسلام و المسلمين سيدکاظم موسوي، رئيس کل دادگستري استان فارس در اين باره اظهار داشت: با تلاش وکوشش بي‌وقفه و مستمر دادستاني استهبان و اعضاي شعبه زندان شوراي حل اختلاف اين شهرستان پس از وقوع قتل عمد که متهمان آن به قصاص نفس محکوم شده بودند و حکم قطعيت يافته بود، با بخشش و گذشت اولياي دم، محکومين به قصاص، از زندان آزاد شدند.
رئيس کل دادگستري استان فارس افزود: در راستاي عمل به منويات مقام معظم رهبري، تحقق اهداف و سياست‌هاي کلان قوه قضائيه و گسترش فرهنگ‌سازي صلح و سازش با اهتمام  اعضاي شعبه زندان شوراي حل اختلاف  شهرستان استهبان، اولياء دم مقتول از قصاص نفس صرف‌نظرکردند و قاتلان از چوبه دار رهايي و فرصت زندگي دوباره يافتند.
وي با قدرداني از تلاش اعضا و کارکنان شعب شوراهاي حل اختلاف استان فارس در جهت بسط وگسترش فرهنگ بخشش و مصالحه يادآور شد: از ابتداي سال جاري تا کنون ۲۴ نفر محکوم به قصاص، با تلاش شعب شوراي حل اختلاف از چوبه دار رهايي يافتند.  
مقام عالي قضايي استان فارس، تصريح کرد: تحقق اين اقدام در کنار ديگر پرونده‌هاي مصالحه يکي ديگر از دستاوردهاي اين نهاد بوده که حاصل تلاش بي‌دريغ اعضا و کارکنان شوراهاي حل اختلاف است.
گفتني است روز گذشته نيز چهارمين نشست شوراي سياستگذاري شوراهاي حل اختلاف استان فارس با حضور رئيس کل دادگستري فارس، سرپرست شوراهاي حل اختلاف استان و معاونين قضايي دادگستري استان برگزار و از سوي رئيس کل دادگستري فارس بر اجراي بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هاي  صادر شده از سوي رياست  قوه قضائيه تأکيد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online