مهر/ رئيس کميسيون عمران شوراي شهر بجنورد گفت: منافع اجراي طرح سرمايه‌گذاري بخش خصوصي در محل شهربازي بيشتر متوجه سرمايه‌گذار است و دليل رفتارهاي شتاب‌زده رئيس شوراي شهر را نمي‌دانم.

سيدمحسن موسوي، رئيس کميسيون عمران شوراي شهر بجنورد در نقد اجراي پروژه سرمايه گذاري در محل بوستان شهربازي بجنورد گفت: تنها پارک بانوان بجنورد با اجراي اين طرح از بين مي‌رود و در پيش‌نويس اوليه آن الزامي بر ساخت فضاي جايگزين توسط سرمايه‌گذار وجود ندارد.

وي تصريح کرد: نگاه انتفاعي در اجراي اين طرح با اجراي واحدهاي مسکوني به اوج رسيده و با چه توجيهاتي از سرمايه عمومي مردم در جهت ساخت واحدهاي لاکچري هزينه خواهد شد.

رئيس کميسيون عمران و شهرسازي شوراي اسلامي بجنورد تصريح کرد: شبهات موجود در پيش‌نويس اجراي اين طرح به قوت خود باقي و بهتر است و رئيس شوراي شهر و موافقان پاسخ‌گوي دغدغه‌هاي مردم باشد.

موسوي با اشاره به سرانه فضاي سبز بجنورد تصريح کرد: بر طبق آمارهاي اعلامي سرانه فضاي سبز در بجنورد ۱۱ متر مربع است و اجراي اين طرح باعث از بين رفتن بخشي از فضاي سبز محدود موجود شهر خواهد شد.

وي گفت: اجراي اين طرح کمکي به اشتغال‌زايي در بجنورد نمي‌کند و سابقه سرمايه‌گذاري‌هاي مشابه توسط شهرداري بجنورد ما را نسبت به آينده اجراي طرح‌هاي اين‌چنيني دچار ترديد مي‌کند.

رئيس کميسيون عمران و شهرسازي شوراي اسلامي بجنورد با انتقاد از رفتار شتاب‌زده رئيس شوراي شهر بجنورد در اعلام رضايت اوليه حداکثر اعضاي شوراي شهر خاطرنشان کرد: صورت‌جلسه‌اي در تأييد اين ادعا وجود ندارد و دليل تعجيل رئيس شوراي شهر مبهم است.

موسوي با تاکيد بر اينکه اين پروژه سرمايه گذاري معامله حقوق و سلامتي مردم شهر بجنورد است، خاطرنشان کرد: فضاهاي جايگزين مناسبي براي اجراي پروژه‌هاي سرمايه گذاري در بجنورد وجود دارد و نبايد بر اجراي اين طرح در بوستان شهربازي تاکيد کرد.

وي با اشاره به اشغال بيش از ۹۰ درصدي فضاي مربوط به پروژه براي اجراي عمليات عمراني و ساختماني تصريح کرد: در اجراي اين طرح عملاً حياط و فضاي سبز در نظر گرفته نشده و پارک شهربازي به عنوان فضاي خاص اين پروژه محسوب مي‌شود.

رئيس کميسيون عمران و شهرسازي شوراي اسلامي شهر بجنورد با تاکيد بر استفاده عمومي مردم از اين پارک در زمان‌هاي مختلف گفت: اين پارک به صورت عام‌المنفعه در حال استفاده از سوي مردم است اما با اجراي اين طرح سرمايه گذاري اقشار محروم بجنورد نسبت به پارک شهربازي گريزان مي‌شوند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today