ايرنا/ فرماندار ثلاث‌باباجاني بااشاره به مسموميت ۱۲۰ نفر از مردم روستاي «شيخ صله» اين شهرستان در روز گذشته گفت: از اين تعداد ۸۹ نفر به صورت سرپايي مداوا و ترخيص شدند، ۱۱ نفر در مراکز درماني شهرستان تحت درمان هستند و ۲۰ نفر ديگر نيز با اتوبوس آمبولانس به مراکز درماني کرمانشاه اعزام شدند.

يدالله شکري، فرماندار ثلاث‌باباجاني روز سه‌شنبه با بيان اينکه وضعيت اين روستا اکنون آرام و مشکل خاصي وجود ندارد، افزود: وضعيت اهالي اين روستا و آب شرب آن در جلسات شوراي سلامت و امنيت غذايي و مديريت بحران در شهرستان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
وي به اقدامات خوب در راستاي رفع مشکلات مردم روستاي شيخ صله اشاره کرد و گفت: ۲ تيم پزشکي با چهار دستگاه آمبولانس به روستاي شيخ صله اعزام شده است.
وي توضيح داد که مسوولان و کارشناسان شبکه بهداشت و شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه نيز مشغول بررسي و رفع مشکلات آب روستاي شيخ صله هستند.
به گفته او، همچنين ۴۰۰ عدد بطري آب به همراه ۲ دستگاه تانکر آب آشاميدني نيز در روستا مستقر شده است.
فرماندار ثلاث باباجاني در ادامه با بيان اينکه روستاي شيخ صله حدود ۵۰۰ خانوار با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعيت دارد، گفت: اين روستا داراي آب لوله کشي است.
شکري افزود: به منظور رفع مشکلات مربوط به آب روستا اقدام به شست و شوي مخزن آب و کلرزني کرديم و اميدواريم به زودي شاهد رفع مشکلات آب اين روستا باشيم.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه دوشنبه شب به خبرنگار ايرنا گفت: به احتمال قوي مسموميت مردم روستاي شيخ صله به دليل آلودگي آب بوده است.
روستاي شيخ صله در شهرستان ثلاث باباجاني و در نقطه صفر مرزي با کشور عراق واقع شده است.
شهرستان ثلاث باباجاني با ۳۸ هزار نفر جمعيت در ۱۳۶ کيلومتري غرب کرمانشاه واقع شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today