باشگاه خبرنگاران/ رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از راه‌اندازي بزرگترين واحد ذوب بخش خصوصي کشور تا پايان امسال در استان زنجان خبر داد.

ناصر فغفوري، رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در اين باره گفت: با راه اندازي شرکت البرز ناب آرش با سرمايه گذاري بالغ بر ۲ هزار ميليارد تومان، بزرگترين واحد ذوب کشور در استان زنجان آغاز به کار خواهد کرد.
فغفوري يادآور شد: هم اکنون پيشرفت فيزيکي اين پروژه ۹۸ درصد مي‌باشد که پيش بيني مي‌شود  از آبان ماه آغاز به کار کند.
اين مقام مسئول ادامه داد: اين واحد مجهز به مدرن‌ترين ماشين آلات ذوب فولاد است که با راه اندازي آن شمش فولادي بيلت مورد نياز استان که پيش از اين از ساير استان‌ها تهيه مي‌شد، تامين مي‌شود.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: ظرفيت توليد اين واحد سالانه يک ميليون و يکصد هزار تن مي‌باشد.
او در ادامه در خصوص راه اندازي طرح توسعه دوم شرکت فولاد کاران افق عنوان کرد: اين واحد بخش عمده‌اي از فولاد آلياژي الکترود جوشکاري کشور را که پيش از راه اندازي اين مجموعه به صورت وارداتي بود، تامين مي‌کند.
فغفوري افزود: پيش از اين بزرگترين مشکل حوزه ساخت و ساز تامين سيم جوش بود که به راه اندازي اين واحد توليدي، ۸۰ درصد فولاد آلياژي الکترود جوشکاري کشور تامين مي‌شود.
او با اشاره به اينکه سرمايه گذاري صورت گرفته براي اين واحد ۵۰۰ ميليارد تومان است ادامه داد: اين پروژه هم اکنون آماده افتتاح است که به عنوان يکي از پروژه‌هاي قابل افتتاح توسط رياست محترم جمهوري در نظر گرفته شده است.
 
 
 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان زنجان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرين خبر زنجان در اينستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today