ايرنا/ رئيس بيمارستان فوق تخصصي دکتر محمدکرمانشاهي از بستري شدن ۲۴ کودک مسموم شده روستاي «شيخ‌صله» شهرستان ثلاث‌باباجاني در اين بيمارستان خبر داد و گفت: اين کودکان با علايم اسهال و استفراغ بستري شدند.

دکتر فريبا ويسي، رئيس بيمارستان فوق تخصصي دکتر محمدکرمانشاهي روز سه‌شنبه افزود: از مجموع ۲۴ نفر بستري شده در اين بيمارستان ۲۲ تن از طريق آمبولانس به اين مرکز اعزام شده اند و ۲ نفر نيز خود مراجعه کردند.
او با بيان اينکه پذيرش اين مسموم‌شدگان از بامداد سه‌شنبه و از ساعت ۳.۵ آغاز شد، افزود: همه اين افراد تا ساعت ۵ و ۲۰ دقيقه صبح امروز(سه شنبه) پذيرش و بلافاصله بستري شدند.
وي گفت: پس از اعلام مسوميت اين افراد بلافاصله اعلام وضعيت بحراني و آماده باش در بيمارستان کرديم و بخش ها را براي پذيرش مصدومان فراهم نموديم و خوشبختانه مشکلي در پذيرش و بستري اين کودکان پيش نيامد.
وي حال عمومي تمام ۲۴ کودک بستري شده در اين بيمارستان را ثابت اعلام کرد و گفت: خوشبختانه کودک بدحال اکنون نداريم و در حال طي کردن روال درماني هستيم.
وي اظهار داشت: همه اين کودکان داراي علايم اسهال و استفراغ هستند اما دليل اصلي مشکل اين افراد منوط به جواب آزمايش ها است.
رييس بيمارستان فوق تخصصي دکتر محمدکرمانشاهي در ادامه گفت: از همه اين افراد آزمايش هاي لازم گرفته شده و منتظر جواب اين آزمايش ها براي اعلام دليل بروز اين علايم در آنها هستيم و فعلا نمي شود دليل قاطعي اعلام کرد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کرمانشاه دوشنبه شب به خبرنگار ايرنا گفت: به احتمال قوي مسموميت مردم روستاي شيخ صله به دليل آلودگي آب بوده است.
فرماندار ثلاث‌باباجاني هم در گفت و گو با ايرنا بااشاره به مسموميت ۱۲۰ نفر از مردم روستاي شيخ صله اين شهرستان گفت: از اين تعداد ۸۹ نفر به صورت سرپايي مداوا و ترخيص شدند، ۱۱ نفر در مراکز درماني شهرستان تحت درمان هستند و ۲۰ نفر ديگر نيز با اتوبوس آمبولانس به مراکز درماني کرمانشاه اعزام شدند.
روستاي شيخ صله در شهرستان ثلاث باباجاني و در نقطه صفر مرزي با کشور عراق واقع شده است.
شهرستان ثلاث باباجاني با ۳۸ هزار نفر جمعيت در ۱۳۶ کيلومتري غرب کرمانشاه واقع شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرين خبر کرمانشاه در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today