تسنيم/ مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: از سال ۱۳۶۹ که سال تأسيس شرکت آب و فاضلاب بوده ۱۰۰ درصد همشهريان قمي و ۹۶ درصد روستائيان از آب سالم برخوردار شده‌اند.

علي جان صادق پور مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به فعاليت آب و فاضلاب استان قم اظهار داشت: از سال 1369 که سال تأسيس شرکت آب و فاضلاب بوده 100 درصد همشهريان قمي و 96 درصد روستائيان از آب سالم برخوردار شده‌اند، اما اين‌گونه تصور مي‌شود که فعاليت‌هاي دولت يازدهم و دوازدهم به دلايل اقتصادي و تحريم‌ها کمتر شده درحالي‌که اين‌گونه نيست.
وي با بيان اقدامات انجام‌شده طي هفت سال گذشته در استان، گفت: طي اين مدت بيش از 66 هزار فقره  که شامل 115 هزار خانوار مي‌شود آب‌رساني در سطح استان اضافه و 47 هزار انشعاب براي 97 هزار خانوار واگذارشده است.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم افزود: در همين راستا طي اين مدت، 121 کيلومتر خط انتقال و 203 کيلومتر شبکه شهري و روستايي اجراشده است؛ همچنين بيش از 121 هزار و 300 مترمکعب مخزن احداث‌شده که رقم قابل‌توجهي است.
صادق پور از حفر 30 چاه طي هفت سال گذشته خبر داد و ادامه داد: همچنين 16 ايستگاه پمپاژ با ظرفيت 416 ليتر بر ثانيه در استان قم احداث‌شده که همه اين اقدامات بعد از انقلاب و طي چند سال اخير انجام‌شده است.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم ابراز کرد: به دو شهر سلفچگان و کهک که شامل 26 روستا مي‌شوند از طريق مجتمع‌هاي آب‌رساني، آب‌رساني  شده است، همچنين بيش از 175 کيلومتر شبکه و خط انتقال در سطح شهر قم و روستاهاي استان اصلاح و بازسازي‌شده‌اند.
وي با بيان اينکه احداث چهارمين تصفيه‌خانه 600 متر ليتر بر ثانيه از ديگر اقداماتي بوده که طي ساليان اخير انجام‌شده است، يادآور شد: درواقع با ايجاد اين زيرساخت‌ها سهم بهره‌برداري از سرشاخه‌هاي دز از شهر قم را متوسط 75 درصد کرده‌ايم.
صادق پور مطرح کرد: قبل از سال 95، عمده شهر آب‌شور داشتند، اما در حال حاضر عمده شهر از آب شيرين برخوردار هستند و اي سي متوسط شهر قم را زير 1100 کرده‌ايم و مناطقي مثل پرديسان، شهرک مهديه و سالاريه درصد آب شيرينشان بهتر است چراکه با تکميل سد کوچري، ظرفيت انتقال آب افزايش پيدا کرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday