فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود با بيان اينکه در حال حاضر ۵۴ بيمار مبتلا به کروناويروس در شاهرود بستري هستند، گفت: عموماً در دانش‌آموزان خطر ابتلا به کرونا و عوارض بيماري کم است و والدين نگران آنها نباشند.

رضا چمن، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود اظهار کرد: تعداد کل مراجعه‌کنندگان مشکوک به بيماري کرونا به مجموعه درماني دانشگاه علوم پزشکي شاهرود، هفت هزار و۴۰۰ نفر ثبت‌ شده که تست يک‌هزار و ۵۵۲ نفر تا صبح امروز مثبت اعلام شده و يک‌هزار و ۷۳۰ نفر در بيمارستان امام حسين(ع) شاهرود بستري شدند.

وي اضافه کرد: هم‌اکنون ۵۴ بيمار مبتلا به کروناويروس در شاهرود بستري و ۱۲ نفر بدحال هستند و تاکنون ۹۴ نفر در اين شهرستان بر اثر ابتلا به اين ويروس جان خود را از دست داده‌اند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود افزود: ۸۲ درصد فوت‌شدگان داراي بيماري مزمن زمينه‌اي ازجمله بيماري‌هاي قلبي عروقي، فشارخون و ... بوده‌اند و متوسط سن فوت‌شدگان ۷۳ سال است و عمدتاً سالمند هستند.

چمن اضافه کرد: طبق بررسي‌ها کروناويروس با نوجوانان و جوانان با ملايمت رفتار مي‌کند و حرمت سالمندان را نگه نمي‌دارد.

وي بيان کرد: از ارديبهشت‌ماه شرايط انجام تست کرونا در شهرستان شاهرود فراهم شده است و تاکنون بيش از ۶ هزار تست آزمايشگاهي در اين شهرستان انجام شد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود ادامه داد: تا صبح امروز تعداد کل دانش‌آموزاني که با تشخيص کرونا در کشور بستري شده‌اند، ۳۰ هزار نفر هستند که چهار هزار و ۲۷۶ نفر زير ۱۸ سال مثبت قطعي بوده‌اند.

چمن بيان کرد: تاکنون تعداد قربانيان مبتلا به کرونا در کشور ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است که تقريباً يک درصد آنها زير ۱۸ سال هستند.

مرگ افراد زير ۱۸ سال بر اثر کرونا در شاهرود ثبت نشد

وي با بيان اينکه تاکنون در شهرستان شاهرود هيچ مرگ زير ۱۸ سالي بر اثر ابتلا به کرونا ثبت نشده و تعداد افراد زير ۱۸ سال که تست کروناي آنها مثبت اعلام شده، ۴۸ مورد بوده است و در اين رنج سني سه نفر نيز بستري شدند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني شاهرود بيان کرد: با اين اعداد و ارقام ريسک واقعي ابتلا به کرونا در افراد زير ۱۸ سال زياد نيست و عوارض و انتقال آن به ديگران کمتر است.

چمن تصريح کرد: عموماً در دانش‌آموزان خطر ابتلا به کرونا و عوارض بيماري، مرگ و انتقال آن به ديگران کم است و دانش‌آموزان به خاطر سيستم ايمني بالا راحت‌تر از اين بيماري عبور مي‌کنند و البته درصد ريسکي هم وجود دارد؛ اما مشغوليت ذهني مردم در اين زمينه زياد است.

وي با بيان اينکه والدين دانش‌آموزان نگران نباشند، خاطرنشان کرد: بايد از تراکم و اجتماع دانش‌آموزان در فضاي بسته جلوگيري و پروتکل‌هاي بهداشتي رعايت شود و مراقبت‌هاي لازم براي مقابله با کروناويروس صورت گيرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today