باشگاه خبرنگاران/ رئيس ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري نهاوند از مرمت «کاروانسراي سعادت» نهاوند پس از ۴۰ سال با اعتبار ۱۰۰ ميليون تومان خبر داد.

محسن جانجان، رئيس ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري نهاوند از ثبت ملي کاروانسراي سعادت نهاوند خبر داد و اظهار کرد: اين کاروانسرا در خرداد ماه امسال به شماره ۳۱۷۱۹ ثبت ملي شد که مورد مرمت قرار مي‌گيرد.
او با بيان اينکه اين کاروانسرا مربوط به دوره قاجار است افزود: مرمت اين اثر تاريخي پس از ۴۰ سال با اعتبار ۱۰۰ ميليون تومان طي دو روز آينده آغاز مي‌شود.
مدير ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نهاوند در خصوص کاوش محله دوخواهران و معبد لائوديسه نيز گفت: در کاوش اين محله دو هدف پيگيري شد که يکي کشف معبد لائوديسه و ديگري تفکيک نقاطي که داراي آثار تاريخي نيست، مدنظر بود.
جانجان با بيان اينکه نقاطي از محله دوخواهران که فاقد اثر تاريخي هستند تفکيک خواهند شد گفت: پس از اعلام گزارش کاوش به وزارت ميراث فرهنگي تصميمات براي تفکيک اين نقاط و ساخت و ساز آن‌ها طبق ضوابط بافت تاريخي انجام خواهد شد.
او با بيان اينکه طبق گمانه‌زني‌ها نهاوند شهري متعلق به دوران پيش از تاريخ است افزود: طبق کاوش و بررسي در محوطه دوخواهران مشخص شد که نهاوند قبل از شهر شدن داراي محوطه‌هايي مربوط به پيش از تاريخ بوده است.
رئيس ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري نهاوند اضافه کرد: گزارش کاوش دومرحله‌اي محله دوخواهران جمع‌آوري شده و به وزارت ميراث فرهنگي اعلام مي‌شود و در صورت لازم مجدد با تخصيص اعتبار مورد کاوش قرار مي‌گيرد که اميدواريم در سال جاري محقق شود.


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today