پانا/ سخنگوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: با فوت ۱۳۲ بيمار کروناي ديگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بيماري کوويد۱۹ در کشور به ۲۲ هزار و ۵۴۲ نفر رسيد و ۲۸ استان در وضعيت قرمز يا هشدار کرونا قرار دارند.

سيما سادات لاري سخنگوي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي درباره آخرين آمار مبتلايان قطعي به ويروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشي از اين ويروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز( ۱۸ شهريور ۱۳۹۹) و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، دو هزار و ۳۰۲ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شد و هزار و ۲۲۶ نفر بستري شدند. با اين حساب، مجموع بيماران کوويد۱۹ در کشور به ۳۹۱ هزار و ۱۱۲ نفر رسيد.
سخنگوي وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۳۷ هزار و ۴۱۴ نفر از بيماران، بهبود يافته يا از بيمارستان‌ها ترخيص شده‌اند. همچنين ۳۷۱۳ نفر از بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در وضعيت شديد اين بيماري تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه ميليون و ۴۳۱ هزار و ۶۴۶ آزمايش تشخيص کوويد۱۹ در کشور انجام شده است.
وي با اعلام اينکه همچنان ۱۳ استان در وضعيت قرمز و ۱۵ استان در وضعيت هشدار هستند، گفت: بر اساس آخرين اطلاعات کرونا در کشور، استانهاي تهران، مازندران، گيلان، قم، اصفهان، خراسان رضوي، آذربايجان شرقي، کرمان، خراسان شمالي، سمنان، يزد، زنجان و قزوين در وضعيت قرمز قرار دارند.همچنين استانهاي آذربايجان غربي، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبيل، بوشهر، کرمانشاه، کهگيلويه و بويراحمد، خراسان جنوبي، مرکزي، ايلام، چهارمحال و بختياري، گلستان و خوزستان در وضعيت هشدار قرار دارند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran